Google překladač: English Deutsch

Hledání rovnováhy mezi zabezpečením dodávek energií a ochranou klimatu – svět prožívá zlom v mezinárodní hospodářské a energetické politice. Zlom, který je doprovázen růstem cen energií a narušením dodavatelských řetězců a má přímý dopad na celosvětovou průmyslovou výrobu. Zároveň se stále více výrobních podniků snaží přispět k boji proti klimatickým změnám. V této napjaté oblasti je třeba rychle nacházet řešení: politická, ekonomická, a zejména technologická. Veletrh HANNOVER MESSE 2022 k tomu poskytuje rámec.

Hannover-pozvanka TT

Od 30. května do 2. června představí na hannoverském výstavišti 2 500 firem své technologie pro továrny a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii.

„Vzhledem k současné celosvětové politické situaci jsou témata veletrhu HANNOVER MESSE aktuálnější než kdykoli předtím," uvedl Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva společnosti Deutsche Messe AG, u příležitosti mediální předpremiéry HANNOVER MESSE Preview. „Jádro problému spočívá v tom, jak v dynamicky se měnícím světě zajistit bezpečnost dodávek a růst – politicky, ekologicky i ekonomicky – a zároveň bojovat proti změně klimatu. Klíčovou roli zde budou hrát inovativní technologie," dodává Dr. Jochen Köckler.
Hannover-Messe 2 c-DeutscheMezi vystavujícími společnostmi jsou koncerny jako Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Microsoft, SAP nebo Service Now, ale i řada středně velkých průmyslových firem jako Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Wago nebo Ziehl-Abegg. Dále jsou zde zastoupeny významné výzkumné ústavy jako je Fraunhofer nebo KIT a přibližně 100 start-upů, pro které je veletrh HANNOVER MESSE ideální platformou pro navazování kontaktů v rámci odvětví.

Zelené energie a vodík pro bezpečnost dodávek a ochranu klimatu
Pokud jde o výrobu, která je z hlediska CO2 neutrální, a o zabezpečení dodávek energií v Evropě, hrají klíčovou roli obnovitelné zdroje energie a zelený vodík. Řada společností již v této oblasti nabízí konkrétní řešení. Například vystavovatel na veletrhu HANNOVER MESSE, společnost Bosch, vytvořila ve svém centru Průmyslu 4.0 vodíkový cyklus. V něm se získává zelený vodík, který se používá v průmyslových procesech.
Hannover 03 FB 199058631 40Vzhledem k současné diskuzi o dodávkách energií nabývá téma vodíku na veletrhu HANNOVER MESSE na významu. „Již několik let nabízíme největší evropskou platformu pro vodíkový průmysl a průmysl palivových článků. V Hannoveru představí svá řešení pro udržitelné zásobování energií pomocí vodíku z obnovitelných zdrojů energie více než 200 společností – například Iberdrola, Saint Gobain, Emerson, ElringKlinger, Plug Power, Siemens, Phoenix Contact, Enapter, Bosch, Hexagon Purus, Nel Hydrogen, Hydrogenious a GP Joule," uvádí Jochen Köckler.

Digitalizací, automatizací a umělou inteligencí proti změně klimatu
Hannover 02 FB 277754341 50
Evropa se chce do poloviny tisíciletí stát klimaticky neutrální. Stále více podniků si klade ambiciózní cíle a pracuje na úplné přeměně své výroby a služeb. Vystavovatelé veletrhu HANNOVER MESSE dodávají technologie potřebné k dosažení tohoto cíle.

Nejen proto, že výroba téměř veškerého zboží může být díky moderním strojům a systémům šetrnější ke zdrojům a energeticky účinnější, ale také proto, že díky řešením z oblasti strojírenství a strojního inženýrství, elektrotechniky, softwaru a IT lze na celém světě zlepšit řídicí procesy komplexních systémů, stimulovat inovace a snížit emise skleníkových plynů.

Zaznamenávání uhlíkové stopy v rámci celých dodavatelských řetězců je často prvním krokem ke klimatické neutralitě. Společnost Siemens, která je jedním z vystavovatelů na veletrhu HANNOVER MESSE, vyvinula software, který shromažďuje údaje o emisích v dodavatelském řetězci a kombinuje je s údaji z vlastního hodnotového řetězce, aby zjistil skutečnou uhlíkovou stopu výrobku.

Platforma hospodářské politiky a partnerská země Portugalsko
Německý kancléř Olaf Scholz a portugalský premiér António Costa společně zahájí veletrh HANNOVER MESSE. Portugalsko je letošní partnerskou zemí tohoto nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu na světě. Na veletrh HANNOVER MESSE 2022 se přihlásilo více než 120 firem z partnerské země Portugalsko. Pod heslem „Portugal Makes Sense" představí své produkty a řešení pro digitální transformaci, energetickou transformaci a spolehlivé dodavatelské řetězce. Svoji účast potvrdili i další političtí představitelé, například místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a spolková ministryně školství a výzkumu Bettina Stark Watzinger. Po dvouleté „koronavirové přestávce" se tedy veletrh HANNOVER MESSE opět stane mezinárodní scénou pro diskuzi o hospodářské politice. Dr. Jochen Köckler k tomu říká: „Na konci května se pozornost světové průmyslové komunity zaměří na Hannover. Zejména v letošním roce může veletrh HANNOVER MESSE 2022 vyslat signály v oblasti hospodářské politiky a budovat mosty."
Hannover 04 FB 265569760 46Kromě vystavovaných produktů a řešení se návštěvníci veletrhu mohou těšit na špičkový doprovodný program. Na čtyřech konferenčních pódiích se budou probírat témata jako automatizace, cloud a infrastruktura, analýza a správa dat, digitální platformy, robotika, bezpečnost IT, umělá inteligence, obnovitelné zdroje energie, zelený vodík, energeticky účinná a uhlíkově neutrální výroba, digitální řízení energií, cirkulární ekonomika a mnoho dalších. Celý program bude k dispozici nejen na místě, ale bude také souběžně streamován prostřednictvím webových stránek veletrhu HANNOVER MESSE.

O veletrhu HANNOVER MESSE
HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho nosné téma „Průmyslová transformace" spojuje výstavní oblasti Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics, Engineered Parts & Solutions, Global Business & Markets a Future Hub. Mezi hlavní témata patří digitální platformy, průmysl 4.0, bezpečnost IT, CO2 neutrální výroba, umělá inteligence, lehké konstrukce a logistika 4.0. Program doplňují konference a fóra. Nejbližší ročník se bude konat v Hannoveru od 30. května do 2. června 2022. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2022 je Portugalsko.

www.hannovermesse.deKalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..