Google překladač: English Deutsch

Mnoho let pojmy jako internet věcí a digitalizace dominují tiskovým zprávám a jsou hlavním tématem obchodních výstav a průmyslových konferencí. Globální technologická společnost Emerson je lídr v oblasti využití průmyslového internetu věcí. Bohaté zkušeností předurčují Emerson, aby pomáhal zákazníkům využívat výhody digitální transformace v konkrétních řešeních a aplikacích. Úspěšné využití přínosu digitální transformace je založeno na spojení odborné znalosti v oblasti chytrých senzorů, zabezpečené komunikace, správy a analýzy dat.

Emerson-měřící-systém-pro-8

Aktuálním tématem poslední doby jsou náklady na energie. Ceny energií strmě rostou a s tím ruku v ruce stoupá i potřeba tyto náklady optimalizovat. Jednou z možností je hlídat a optimalizovat spotřebu energií samotnou. Každá optimalizace procesu obvykle začíná jeho měřením. Komplexnější měření mnohem lépe zobrazí aktuální stav a odhalí slabá místa. Spotřebu energie standardně odběrateli měří jeho dodavatel, který mu na základě odečtů za dodávky účtuje. Odběratel obvykle může měřidlo sledovat a mít tak určitou představu o vývoji spotřeby a výši budoucího vyúčtování. Pravidelným odečítáním a pečlivým zapisováním lze získat i historii dat, kterou v budoucnu může porovnávat. Velká dávka pečlivosti umožní jít do hloubky a vytvořit tímto způsobem detailní obraz o spotřebě v průběhu celého dne. Jistě však uznáte, že tento systém agent/tužka/blok je v 21. století minimálně trochu kostrbatý. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že stále hojně používaný. Využitím digitálních technologií nabízí možnost tyto historické postupy úplně eliminovat. Tužku, blok nechat dětem na kreslení a agenta zaměstnat prací odpovídající jeho kvalifikaci. Odečítání dat lze totiž velmi snadno automatizovat. Data v reálném čase analyzovat, porovnávat a vizualizovat. Žádané informace mít k dispozici vždy hned a v uživatelsky příjemném a přehledném formátu. Systém monitorování spotřeby energie od společnosti Emerson sám hodnoty kontinuálně odečte, zaznamená, vyhodnotí a v kteroukoliv dobu připraví přehledný report. Lze vyhodnocovat spotřebu elektrické energie, plynu nebo třeba vody.
Primárně byl systém vyvinut pro aplikaci monitorování spotřeby stlačeného vzduchu s využitím senzoru měření průtoku stlačeného vzduchu AVENTICS™ série AF2. V případě měření spotřeby elektrické energie je systémem možné doplnit jakýkoliv podružný elektroměr s impulzním, analogovým nebo třeba OPC-UA výstupem. Srdcem systému je Edge Gateway, které naměřená data zpracuje, připraví, nasdílí cloudovým službám, případně se postará o jejich lokální vizualizaci. Systém sám porovnává naměřené hodnoty s historickými daty uloženými v lokální databázi. Výstupem jsou pak nejen okamžité hodnoty, ale také přehledá vizualizace trendu a historie spotřeby. Jednoduše lze nastavit upozornění na různé stavy, jako je nečekané zvýšení odběru nebo překročení maximální hodinové spotřeby. Uživatel tím získá detailní přehled a komplexní kontrolu nutnou pro další kroky při optimalizace spotřeby energií. Převést do digitální podoby lze spotřebu elektrické energie, vody, plynu, CO2 i stlačeného vzduchu.

Obrázek: Rozvaděč systému pro monitorování spotřeby energie pro 8 podružných měřeních

Další zdroje a informace:
https://www.emerson.com/en-us/automation/fluid-control-pneumatics/digital-transformation
https://www.emerson.com/en-us/automation/control-and-safety-systems/programmable-automation-control-systems/edge-devices-software

Kontaktní informace:
https://www.emerson.com/cs-cz/contact-us?w=7&c=8&b=93&t=9&r=250&p=1&lat=49.817492&lng=15.472962&l=3

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..