Google překladač: English Deutsch

fuks1S pomocí SmartBridge lze pro uvádění průmyslových snímačů do provozu, nastavení jejich parametrů, diagnostiku, údržbu a servis využít komerčně dostupná mobilní zařízení, a to bez časově náročného připojování kabelů a nezbytných instalačních prací. Na ukázkovém „skleněném stroji" bude představeno, jak se díky SmartBridge stanou funkce snímačů pro uživatele zcela transparentními. Systém se skládá z adaptéru a aplikace pro chytré telefony a tablety.

Použití chytrých telefonů a tabletů pro senzoriku
Adaptér SmartBridge se zapojuje do napájecího kabelu snímače a z něj je také napájen. Paralelně ke komunikaci IO-Link mezi snímačem a řídicím systémem je vytvořeno také bezdrátové spojení s mobilním zařízením.
S využitím aplikace SmartBridge s intuitivním ovládáním se komerčně dostupné chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS stanou nástrojem pro ovládání průmyslových snímačů a jejich zobrazovači. Mohou být potom využity při uvádění průmyslových snímačů do provozu a jejich servisu bez časově náročné instalační práce nebo intervence řídicího softwaru.
Podle typu použití mohou být adaptéry připojeny na napájecí kabel snímače jako dočasný nebo trvalý doplněk. Kromě rozhraní IO-Link mezi adaptérem a snímačem se vytvoří také bezdrátový komunikační kanál Bluetooth. V adaptéru je instalována též paměťová karta, do níž se po delší dobu zaznamenávají data ze snímače. Adaptér má také rozhraní USB pro čtení zaznamenaných dat.

Díky SmartBridge se moderní tablety a chytré telefony stávají mobilními ovládacími a zobrazovacími jednotkami pro širokou škálu úloh:
nastavování parametrů, čtení, ukládání a zpětné načítání nastavení („digitální šroubovák"),
zobrazování naměřených hodnot u snímačů s digitálním přenosem dat („inteligentní multimetr")
záznam naměřených hodnot a diagnostických informací za delší časový úsek.

Přemostění bariéry mezi snímači a internetem
Další možnosti se otevírají, jestliže mobilní zařízení může být připojeno k internetu prostřednictvím WLAN nebo telekomunikačních standardů GSM/UMTS/LTE. Vytváří se tak komunikační most mezi snímačem a internetem, který umožňuje využít všechny služby nabízené v internetu.
SmartBridge tak představuje malý vývojový krok směrem k horizontální komunikaci, jež je předpokladem pro scénáře Industrie 4.0.

Jedna společnost – dvě divize

Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs" těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

www.pepperl-fuchs.com

fuks2Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..