Google překladač: English Deutsch

Zákaznické dny firmy TAJMAC-ZPS, které se konaly ve dnech 21. a 22.4. překonaly všechny dosavadní rekordy. Množství obdržených návratek v posledních dnech před ZD již avizovalo nebývalý zájem. Zvýšený byl letos i zájem dodavatelských firem. Prezentovat se se svými výrobky či službami nakonec dostalo možnost na 70 firem, což představovalo v reálu až 150 zástupců.

tajmac dny1


Návštěvníci měli opět možnost využít komentované prohlídky, prohlédnout si výrobní areál společnosti i možnost exkurze do provozu ZPS - SLÉVÁRNA, k vidění byla většina strojů z výrobního programu.
Počet registrovaných návštěvníků Zákaznických dnů se letos přehoupnul přes 820 osob z 315 firem! Byly tak značně překonány všechny dosavadní rekordy jak v účasti spoluvystavovatelů, tak i návštěvníků. Návštěvníci oceňují příležitost k neformálním setkáním s vedením společnosti a dalšími odbornými pracovníky, možnost výměny cenných poznatků z praxe a pořadatel pak možnost seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami.
Své exponáty tradičně představily divize CNC, divize AUTOMATY, divize MANURHIN a také projekt NEGRI BOSSI.
Divize CNC předvedla zajímavá seřízení na dvanácti strojích. Od ukázky automatizovaného pracoviště řízeného robotem Transformer 1250 a pneumatického upínaní (Systém 3R) na vertikálním obráběcím centru MCFV 1060, ukázkou spolupracujícího robota a trojrozměrné lokalizace dílů na stejném typu stroje MCFV 1060, přes ukázku maximálního úběru materiálu v rámci možností stroje MCFV 1260, vysokoposuvové obrábění a monitorování obrábění ARTIS na stroji MCFV 1680, po moderní metody hrubování nerezového materiálu na stroji MCFV 2080, obrábění a optimální ustavení dílce BLISK pomocí aplikace nc-checker a nc-perfectpart na horizontálním obráběcím stroji H 800, obrábění duralu přídavným vřetenem na MCV 1210, obrábění zápichů Spirogrooving a ukázku víceosého soustružení na multifunkčním obráběcím centru MCV 2318 a další.
Divize MANURHIN předvedla své nejproduktivnější soustružnické automaty, určené pro obrábění 3 metrových tyčí, které dokáží obrábět dílec současně až čtyřmi nástroji. Nově bylo předvedeno použití plynule řízené B-osy
na stroji MANURHIN K´MX 816 CLEVER a ukázka soustružení bez vodícího pouzdra se speciálním prodlouženým upínačem.
V divizi AUTOMATY mohli návštěvníci shlédnout stroje mechanicky i plně numericky řízené. Stroje viděli v různých stupních rozpracovanosti a měli tak jedinečnou příležitost vidět i mechanické uzly a celky těchto strojů, které jsou jinak pod kryty.
Projekt NEGRI BOSSI, montáž a výroba vstřikovacích lisů, zaujal návštěvníky ukázkami výroby praktického plastového výrobku.
Doprovodný program nadchnul nejen návštěvníky, ale i mnohé zaměstnance. V dotazníkové soutěži mohli návštěvníci vyhrát atraktivní ceny, které do soutěže věnovaly některé z spoluvystavujících firem. Díky opětovné účasti automobilového závodníka Antonína Tlusťáka a jeho vystavených závodních speciálů, 2 vozů ŠKODA FABIA R5, okruhového speciálu CATERHAM SP/300R a vozu Mitsubishi Lancer EVO IX povýšila úroveň ZD i v této rovině. Pět šťastlivců si pak každý den v rámci předváděcích jízd mohlo vychutnat jízdu v závodních speciálech, řízenými právě Antonínem Tlusťákem. Tyto jízdy věnovala společnost TAJMAC-ZPS. Dalším významným obohacením byl vystavený vůz AUDI RS 5 DTM, jehož zapůjčení nám laskavě zprostředkovala firma Schaeffler.Tuto exkluzivní společnost doplnil závodní model FS.06 Formule Student týmu SAE ČVUT v Praze, který byl rovněž středem pozornosti mnoha návštěvníků. Všichni svými přitažlivými expozicemi přispěli k nadmíru úspěšnému průběhu letošních Zákaznických dnů.
Děkujeme za pochvalná hodnocení akce jak ze strany návštěvníků, tak i spoluvystavovatelů. Naše poděkování patří za účast všem hostům, návštěvníkům a vystavovatelům.

Hana Modlitbová, vedoucí oddělení propagace, TAJMAC-ZPS a.s.
www.tajmac-zps.cz

tajmac dny2

tajmac dny3Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news