Google překladač: English Deutsch

Jako odpověď na stav našeho současného strojírenství zaměřila firma Bomar, spol. s r.o. část svého vývoje v letošním roce na inovaci některých stávajících modelů a vyvinutí zcela nové řady dvousloupové konstrukce pásových pil na kov s důrazem na dosažení co největší kvality v příznivé cenové rovině.

bomar-01

K tomu napomáhá,že veškerá naše výroba i montáž je soustředěna přímo zde, v Brně a Troskotovicích, což umožňuje jak konstrukční flexibilitu tak udržení přísné kontroly kvality.Věříme, že nové řady WORKLINE a PROLINE vhodně doplní náš výrobní program a vyjdeme tím vstříc požadavkům našich zákazníků.

Nejistá budoucnost většiny strojírenských a výrobních firem požaduje rychlé a ekonomicky střízlivé rozhodování. Z toho plyne zvýšený požadavek na kvalitní, spolehlivé, přesné, výkonné stroje a to vše za rozumného vynaložení finančních prostředků. Odpovědí je jednoznačně řada WORKLINE, kde byl při vývoji kladen důraz právě na tyto požadavky. Manuální a poloautomatické kloubové pásové pily WORKLINEvyrábíme v provedení s možností řezání materiálu do průměrů 280, 350 a 450mm, připravené jak pro úhlové řezy na jednu i na obě strany, tak robustní pevné nenatáčivé provedení ramene pro kolmé řezy. Pily této řady mají ergonomicky umístěny všechny ovládací prvky v přední části stroje pro snadnější obsluhu. Předností stroje je zcela unikátní systém upínání materiálu u manuální verze, kde je svěrák vybaven nově vyvinutým přítlačným systémem, takže se materiál upíná vždy jak proti vertikální tak proti horizontální dosedací ploše. Tím dochází k daleko lepší fixaci materiálu než u standardního provedení. Pro rychlé přenastavení polohy upínací čelisti při změně typu materiálu využíváme systém „Quick-move“, čímž se podstatně šetří přípravný čas. Polo-automatická verze stroje je pak vybavena plnozdvihovým upínacím válcem, takže není nutné manuální přenastavení.Podstavec i rameno svou robustní konstrukcí zamezují případnému tvoření vibrací a usnadňují klidný a kvalitní řez. Obsluha také ocení velkou, čitelnou stupnici pro úhlové řezy. Důležitým prvkem podílejícím se na kvalitě provedeného řezu je pohon pilového pásu, který je zajištěn silným průmyslovým motorem osazeným frekvenčním měničem ve standardním provedení, šnekovou převodovkou a vodícími kostkami, které svým přesným třístranným tvrdokovovým vedením zajišťují, kvalitní řez a delší životnost pilového pásu. Polo-automatická verze je navíc vedle silného hydraulického agregátu osazena kostkou automatické regulace přítlaku do řezu ve standardním provedení, která automaticky uzpůsobuje rychlost do řezu v závislosti na tvaru a odporu materiálu proti pilovému pásu. Tím je účinně zabráněno podřezávání a zahlcování pilového pásu třískou. Široká škála volitelného příslušenství jako svazkovací zařízení, ukazatel napnutí pilového pásu, laserová zaměřovací ryska, mlhové mazání pilového pásu, halogenové osvětlení pracovního prostoru, třetí přívod chladící kapaliny, digitální ukazatel natočení úhlu ramene a v neposlední řadě škála dopravníků a odměřovacího zařízení, to vše předurčuje stroje řady WORKLINE jako výkonného pomocníka do dílen se středně těžkým provozem pro kusové až malosériové dělení různých typů materiálu.

bomar-02

V případěpotřeby sériového dělení materiálu v automatickém režimu, nárazově i pro vícesměnný provoz, může firma BOMAR nabídnout některý z modelů řady PROLINE, automatických pásových pil dvousloupové konstrukce. Tyto stroje jsou připraveny pro přesné a kvalitní dělení materiálu za nutnosti minimální přítomnosti obsluhy, která jistě ocení nezávislý, volně přemístitelný ovládací panel s CNC řízením, přičemž komunikace probíhá formou dialogu pomocí velkého, dobře čitelného displeje. Po naprogramování a zahájení cyklu stroj pracuje až do splnění zadání nebo do okamžiku, kdy dojde materiál. Velikou předností stroje je stabilní svařovaná dvousloupová konstrukce, značně odolná proti vibracím a umožňující tichý chod stroje a precizní řez. Nenatáčivé pilové rameno je uloženo na předpnutém lineárním vedení na jedné straně a na pomocném vedení na straně druhé. Upínání a fixace materiálu probíhá pomocí plnozdvihového děleného svěráku, což umožňuje krátké zbytkové kusy. Samozřejmostí je takové standardní vybavení stroje, které je zárukou vysokého výkonu a bezporuchového chodu, jako například výkonný motor pilového pásu s frekvenčním měničem, vodící kostka pilového pásu s automatickou regulací rychlosti klesání ramene do řezu, šneková převodovka, snadno přístupný, silný hydraulický agregát, nebo čistící kartáček pilového pásu. Možnost dělení materiálu do průměrů 280, 350 a 450mm spolu s velikou škálou volitelného příslušenství řadí stroje PROLINE mezi vysoce produktivní stroje vyšší třídy a přitom patří mezi cenově levné pásové pily prodávané na našem trhu.

Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..