Google překladač: English Deutsch

Jednotný vysoce přesný upínač nástrojů pro frézování, vrtání, vystružování nebo řezání závitů zvyšuje efektivitu obrábění upínáním téměř bez obvodového házení. Výrobci vysoce přesných dílů (letecký průmysl, výroba dopravní techniky, formy pro lisování a odlévání, všeobecné strojírenství a mnoho dalších oborů) vedou neustálý boj mezi požadavkem vyrábět díly s velmi úzkými tolerancemi a realitou charakterizovanou požadavkem „musí to být do zítra".

widia

WIDIA uvádí na trh novou platformu, která výrazně zvýší produktivitu výroby strojní dílny: univerzální, vysoce přesný upínač pro různé druhy obrábění (frézování, vrtání, vystružování nebo řezání závitů) s tolerancí obvodového házení na délce 3D jen 0,003 mm (0,000 1").

Dílny, které hledají, jak zlepšit výkonnost výrobních operací a celkovou přesnost vyráběných dílů, přivítají zejména tyto vlastnosti nového upínače:
-větší univerzálnost – možnost dále používat standardní kleštiny ER s možností upgradu na přesné kleštiny,
-silnější stěna pouzdra a vnější rozměry pro větší tuhost, menší vibrace u dlouhých vřeten a prodloužení životnosti nástroje,
-unikátní přesné kleštiny (6 až 20 mm nebo 0,24" až 0,79") s výborným přívodem chladicí kapaliny pro prodloužení životnosti nástroje,
-lepší a opakovatelné vyvážení, které přispívá k vyšší přesnosti.

V leteckém průmyslu, při výrobě forem pro lisování a odlévání a v mnoha dalších oborech průmyslu se často setkáme s vysoce odolnými materiály, které se špatně obrábějí a pro větší posuvy vyžadují velké momenty a síly. Při působení extrémních sil výrazně roste nebezpečí, že se fréza při obrábění uvolní z upínače. Zvláště to platí pro upínače s velmi přesným upínáním a zaručenou souosostí vřetene a nástroje, jako jsou např. tepelné upínáče. Tyto upínače pracují s upínáním třecí silou, ale pro hrubovací operace je tato síla mnohdy nedostatečná.

Jako odpověď vyvinula společnost WIDIA univerzální přesné upínač s ochranou proti vytažení nástroje Safe-Lock™ od firmy Haimer. Ve stopce frézy jsou vytvořeny šroubovicové drážky, do nichž zapadá kolíkový unášeč upínacího pouzdra, a brání tak otáčení nástroje v pouzdru stejně jako vytažení nástroje z pouzdra, a to i v extrémních podmínkách obrábění. Šroubovicová drážka Safe-Lock umožňuje nastavit délku nástroje, to znamená, že nástroj může být ustavován a kalibrován obvyklým způsobem.

O možnosti přechodu na vysoce přesné obrábění se zvýšenou spolehlivostí se můžete přesvědčit sami. Více informací najdete na:
www.widia.com

 Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news