Google překladač: English Deutsch

Novým přírůstkem do sortimentu nástrojů WIDIA VariMill jsou čelní stopkové frézy se slinutými karbidy VariMill III ER, vyznačující se sedmi řeznými hranami a excentrickým profilem (ER). Jsou navržené pro vyšší úběry materiálu, delší životnost a lepší výsledný povrch u obrobků z nesnadno obrobitelných materiálů, např. z titanu nebo korozivzdorných ocelí.

widia obr1

VariMill III ER jsou čelní stopkové frézy pro dokončovací operace s vyššími úběry materiálu, prodlouženou životností a zlepšenou kvalitou povrchu u obrobků z nesnadno obrobitelných materiálů, např. z titanu nebo korozivzdorných ocelí

„Výrobci OEM a subdodavatelé pro letecký průmysl a energetiku, kteří se pravidelně setkávají s vysoce pevným a lehkým titanem nebo s korozivzdornými ocelemi, chtějí vědět, jak frézy VariMill III ER společně s novým řezným materiálem WIDIA Victory Grade WS15PE mohou zlepšit výkon obrábění," říká Ron West, product manager společnosti WIDIA. Nově vyvinutý povlak a speciální úpravy před povlakováním a po něm, významně zvyšují odolnost břitů. Pevný břit umožňuje dosáhnout větších úběrů materiálu, delší životnosti a zlepšit výsledný povrch obrobků i u drahých a těžko obrobitelných materiálů.

Nástroj je navržen jako čelní fréza pro dokončovací operace s možností zvětšení radiálního posuvu o 30 %.

„To také znamená, že zákazníci, kteří používají VariMill III ER, mohou použít i ve vysoce pevných slitinách vysokorychlostní způsoby obrábění, jako např. dynamické frézování „loupáním" peel milling nebo trochoidální frézování," dodává West.

Náročné trhy, jako jsou letecký průmysl nebo výroba zařízení pro energetiku, jsou charakterizovány rostoucím tlakem na efektivitu. Jako odpověď nabízí WIDIA nástroje VariMill III ER v ucelené řadě, včetně fréz s poměrem průměru a řezné délky dva, tři a pět a se všemi zaobleními a sraženími rohů běžnými v leteckém průmyslu, v metrické i palcové soustavě. V oblasti leteckého průmyslu je znatelný trend používat pro všechny operace, hrubování, semi-dokončování i dokončování, jediný nástroj, a to je právě úkol, kterého se frézy VariMill III ER ideálně zhostí a kde dosáhnou maximálního zvýšení efektivity.

Frézy VariMill III ER jsou ve standardním provedení vybaveny zámkem SAFE-LOCK™ od firmy Haimer, který zabraňuje vytažení frézy a zaručuje stabilnější upevnění nástroje bez excentricity. Výsledkem je lepší kvalita povrchu obrobku a prodloužená životnost nástroje.

Uvedeno v NOVO
Čelní stopkové frézy VariMill se slinutými karbidy jsou navíc dostupné v NOVO™, aplikaci WIDIA pro digitální zpracování znalostí a zkušeností. Výkonná znalostní databáze, dostupná prostřednictvím tabletů iPad™ a jiných mobilních zařízení, pomáhá uživatelům určit parametry obrábění, např. postupného zahlubování nebo dlabání, do specifických materiálů obrobků, a omezuje počet nástrojů, které jsou třeba pro danou úlohu. Tato znalostní databáze je mnohem více než jen on-line katalog a umožňuje navrhnout správný nástroj a parametry obrábění za zlomek času.

www.widia.com/novo

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news