Google překladač: English Deutsch

Upínací systém USS pro CNC a NC vertikální a horizontální obráběcí centra je novinka vyvinutá společností T.F.A alfa, s.r.o., z Kostelce nad Orlicí. Jedná se o evropský unikát, kde zainvestování zahájení výroby finančně podpořila EU z Programu inovace. Nový výrobek značně zkracuje dobu obrábění a umožňuje rychle reagovat na požadavky trhu i v malých sériích.

Podobné zařízení zatím nikdo v Evropě nevyrábí. Firma uvedené řešení přihlásila jako patent v roce 2009. „Od nápadu přes vývoj a výrobu je to dílo našich lidí,“ říká technický ředitel firmy ing. Ladislav Filipu. Podle jeho slov celý projekt realizovaný od roku 2008 až po jeho letošní dokončení, kdy najíždí výroba, přišel na 13 miliónů korun. Polovinou přispěla z Programu inovace Evropská unie.

Originálnost technického řešení je v tom, že se jedná o univerzální stavebnicové zařízení. Na čtvercovou nebo kruhovou základovou desku oboustranně použitelnou ve velikosti palety stroje lze upevnit variabilní postranice s rastrem i bez rastru hladké, na který se upínají obráběné dílce vícenásobně i z více stran najednou. Jednotlivé postranice se dají kombinovat do různých tvarů a velikostí, i když se jedná o stavebnicový systém tuhost a přesnost stavebnice je velmi vysoká. Princip uchycení pomocí věže USS značně urychluje výrobu, protože při změně obráběného výrobku není třeba vymýšlet a vyrábět další jednoúčelovu věž, ale využije se již připraveného rastru, nebo se upnutí dílce přizpůsobí individuálně na požadavek technologie obrábění tím že se použijí postranice bez rastru.Tyto postranice jsou oboustranně použitelné. „Univerzálnost zařízení zkracuje čas na přípravu výroby a snižuje náklady. Cenová hladina USS je nákladově cca o 25 % levnější než konkurenční věže které jsou svařované a bez možnosti dalšího přizpůsobení ke změnám výroby. Samotný vývoj, konstrukce a výroba jednoúčelového upínacího zařízení se totiž počítají na měsíce, přitom většina zákazníků nemůže čekat a potřebuje vyrábět nový výrobek co nejdřív. Systém USS umožňuje reagovat i na zásadní změny výroby řádově v týdnech,“ dodává Filipu.

Společnost T.F.A alfa dosahuje ročního obratu kolem 120 miliónů korun a zaměstnává 80 lidí. Hlavním výrobním programem je od roku 2000 výroba pneumatických tkalcovských stavů na zpracování skleněného hedvábí vyráběných ve spolupráci s VUTS Liberec. Novým vlastním sortimentem firmy je výroba upínačů v systému USS, výrobní program vybavení SKI servisů - brusek na broušení hran lyží a voskovaček a do třetice pak výroba speciálního montážní nářadí, které dodává především do automobilek. Nový výrobní program byl investičně zajištěn s pomocí spolufinancování programu INOVACE v rámci OPPI.

T.F.A alfa, s.r.o. část produkce exportuje do Lotyšska, na Slovensko a do Polska. V další oborech spolupracuje s partnery v Německu, Francii, Holandsku a v Severním Irsku.


 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news