Google překladač: English Deutsch

Strojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. zahájil provoz nové moderní haly určené pro finální povrchové úpravy litých a svařovaných komponent. Kapacita nové lakovny je dimenzována na 150 000 m2 očištěné plochy vnějšího i vnitřního povrchu za rok. Společnost tímto krokem reagovala na nárůst výroby, který již vyčerpal dosavadní kapacity. Došlo také ke sloučení pracovišť pro povrchové úpravy výrobků, dříve rozmístěných v různých částech areálu firmy, na jedno místo. Významné je také ekologické hledisko investice, jejíž celkové náklady činí 27 milionů korun.

lakovna_1.jpg

UNEX je výrobcem litých a svařovaných komponent pro zemní a přepravní stroje, těžkou mechanizaci i ocelových konstrukcí pro různá finální užití, většina produkce je určena na export. „Abychom mohli na zahraničních trzích uspět, musíme nabízet a dodávat jen tu nejvyšší kvalitu, a to ve všech ohledech: včetně povrchové úpravy dílů, komponent a i celých mechanismů,“ řekl generální ředitel Unexu Petr KALIVODA a dodal: „Nová hala povrchových úprav nám ještě více otevírá dveře k náročným zákazníkům. Pro UNEX to znamená nové obchodní příležitosti, tedy i práci pro zaměstnance.“

Hala povrchových úprav („lakovna“) o velikosti 46x19m bezprostředně navazuje na výrobní halu. Jsou v ní osazeny dva moderní lamelové kompresory, pro manipulaci s výrobky 8t jeřáb firmy Giga. Pracoviště předúpravy tmelením a broušením je vybaveno vysoce kvalitním nářadím firmy Festool s odsáváním. Pohyb výrobků mezi jednotlivými fázemi povrchových úprav zajišťují ocelové vozíky. Venkovní jeřáb napomáhá efektivnějšímu skladování a expedici výrobků. V hale je také místnost pro míchání barev a místnost pro obsluhu. Lakovna je zateplená a na výstupu osazena rolovacími vraty.

Technologie lakovny využívá vysokorychlostní tryskání kovovým abrazivem v uzavřené tryskací komoře. Komora je odprášena, výkonné ventilátory vytvářejí podtlak pro sběr a dopravu abraziva, přičemž jsou dodržovány všechny příslušné hygienické normy. Na tryskací komoru bezprostředně navazuje sušení o stanovené teplotě trvalou ventilací ohřátého vzduchu v samostatné sušící komoře. Dodavatelem zařízení je firma ARC-H Plzeň, podstatná část zařízení však byla vyrobena přímo v Unexu.

Dopady lakování a sušení na životní prostředí jsou eliminovány třístupňovou filtrací, která zachytí tuhé prachové částice barev. Výpary z ředidel likviduje účinný ekologický filtr. Zařízení je dimenzováno na 80 tun roční spotřeby barev, svými parametry umožní dosáhnout žádoucí jakosti povrchových úprav. Současně vyhovuje hygienickým normám a přispívá k ochraně životního prostření.
www.unex.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news