Google překladač: English Deutsch

Společnost Frontmatec, která vyvíjí a vyrábí zakázková automatizovaná řešení pro masný a konzervárenský průmysl, investovala do svařovacích strojů Sigma Select dánského výrobce svařovacích zařízení Migatronic. Svářečky Sigma Select vybavené inovativní technologií DUO Plus dokáží provádět svary podobné svarům provedeným metodou TIG. Díky tomu došlo v rámci společnosti Frontmatec k významnému zkrácení výroby.

Migatronic-Sigma-Select

Společnost Frontmatec, která sídlí v Koldingu na jihu Dánska, je předním světovým dodavatelem zakázkových automatizačních řešení pro globální odvětví zpracování a konzervace masa. V roce 2017 spojila tato dánská firma síly s pěti dalšími společnostmi, které se specializují na výrobu strojů pro masný průmysl, a to společnostmi SFK LEBLANC, Attec, ITEC, Carometec a Accles & Shelvoke. Díky tomu mohl Frontmatec vyvinout a začít vyrábět kompletní a jedinečná řešení pro prakticky všechny firmy v masném průmyslu. Frontmatec v současné době ve svých 18 pobočkách v Evropě, Asii a v Americe zaměstnává přibližně 1 300 lidí.

Pro Frontmatec jako výrobce vybavení pro masný průmysl je zásadním faktorem ve všech ohledech podnikání hygiena. Společnost proto na svých výrobních linkách využívala TIG svařování, kterým vzniká hladký a snadno čistitelný svar. Vzhledem k tomu, že TIG svařování je zároveň ve srovnání s MIG/MAG nebo MMA svařováním časově náročnější proces, se však Frontmatec začal poohlížet po nových svařovacích technologiích pro racionalizaci výroby.

- Pro výrobu našich automatizovaných řešení pro masný průmysl používáme TIG svařování. TIG je však složitější a časově náročnější proces než například MIG/MAG svařování – částečně i proto, že vyžaduje, aby svářeč manuálně přidával svařovací drát do taveniny. Díky tomu lze jen obtížně zkrátit čas výroby, říká Hans Henrik Pedersen, dílenský mistr společnosti Frontmatec.

- Pro optimalizaci naší výroby jsme začali hledat procesy, u kterých nemusíme TIG svařování používat. TIG svařování jsme povinni používat při výrobě dílů, které přicházejí do styku s potravinami, to ale nemusí nutně platit pro ostatní části našich řešení. U těchto dílů můžeme místo toho používat MIG/MAG svařování – bez jakéhokoli ohrožení hygieny a kvality.

Migatronic Frontmatec1
Svářečky Sigma Select s technologií DUO Plus překonaly naše očekávání a vidíme v nich velký potenciál

Svařováním v TIG kvalitě se zkracuje výroba
Při hledání svařovacích technologií, které by mohly optimalizovat výrobní linku společnosti, byla firmě Frontmatec představena svářečka Sigma Select MIG/MAG od výrobce Migatronic. Tato svářečka vybavená inovativní technologií DUO Plus dokáže vytvářet svary podobné svarům provedeným metodou TIG. DUO Plus

snižuje tepelný výkon, což svářeči přináší lepší kontrolu svářecí lázně a zvyšuje se rychlost posuvu drátu. Použití funkce DUO Plus také přispívá k vzniku hladšího povrchu na finálním svaru. Podle Hanse Henrika

Pedersena je Sigma Select pro společnost Frontmatec díky inovativní svařovací technologii ideálním řešením pro svařování:

- Když jsme poprvé vyzkoušeli svářečku Sigma Select s technologií DUO Plus, hodně nás překvapilo, jak je svar technologií MIG/MAG pohledově podobný svaru metodou TIG a jak je krásně pravidelný. Stroj k sobě dokázal svařit dva 0,9mm plechy pomocí 1mm drátu, aniž by plechy propálil, což je pozoruhodný výkon. Tento test nás přesvědčil, že Sigma Select je pro nás tím správným řešením, říká.

Společnost Frontmatec nejdříve investovala do dvou strojů Sigma Select s funkcí DUO Plus, ty si však mezi svářeči ve firmě získaly takovou oblibu, že Frontmatec do výroby brzy doplnila další tři soupravy Sigma Select. Dnes těchto pět svářeček Sigma Select tvoří významnou součást firemní výrobní linky a podle Hanse Henrika Pedersena tyto systémy od výrobce Migatronic významně zkrátily výrobu:

- Dříve, když jsme používali pouze TIG svařování, jsme museli všechny díly svařovat třikrát nebo čtyřikrát, teď je ale se svářečkami Sigma Select musíme svařovat pouze jednou. Zároveň se snížila nutnost dodatečné povrchové úpravy našich dílů, protože technologie DUO Plus zvyšuje rychlost svařování, a tím snižuje zahřívání základního materiálu. DUO Plus tak brání oxidaci povrchu a snižuje deformaci materiálu na minimum - což bývá typický problém u TIG svařování, vysvětluje.

Migatronic Frontmatec welde
Společnost Frontmatec nejdříve investovala do dvou svářeček s DUO Plus, ty si však mezi svářeči ve firmě získaly takovou oblibu, že Frontmatec do výroby brzy doplnila další tři systémy Sigma Select

Sigma Select překonává očekávání
Díky soustavnému růstu v posledních letech nyní společnost Frontmatec chystá otevření továrny v Rumunsku a podle manažera pro globální operace Logiho Einarssona také pro svůj nový rumunský závod investuje také do strojů Migatronic:

- Svářečky Sigma Select s technologií DUO Plus překonaly naše očekávání a vidíme v nich velký potenciál. Doba výroby se v naší dánské centrále významně snížila a doufáme, že se stejný efekt to přinese i v našem novém závodě v Rumunsku. Proto hodláme investovat do dalších strojů Sigma Select s technologií DUO Plus a možná do dalších inovativních řešení od společnosti Migatronic, říká Logi Einarsson.

Podle Bjarne Rasmussen, Area Sales Managera společnosti Migatronic, jsou svářečky Sigma Select s DUO Plus ideálním svařovacím řešením pro každou společnost, která na své výrobní lince používá TIG svařování:

- Spousta firem, které používají TIG svařování, se snaží zkrátit výrobu. Se svářečkami Sigma Select s technologií DUO Plus mohou tyto firmy nahradit TIG svařování MIG/MAG svařováním bez jakýchkoli ústupků z hlediska kvality a povrchu svaru, vysvětluje.

Fakta o svářečkách Sigma Select s technologií DUO Plus:

 • Modulární třífázový svařovací invertor MIG/MAG a MMA pro profesionální použití.
 • Tři možnosti napájecího zdroje: 300 A, 400 A a 550 A s impulzní funkcí nebo bez
 • Kompaktní model, nebo samostatný podavač drátu
 • Použití pro svařování na staveništi, těžký průmysl a automatizovaná řešení
 • Možnost úpravy podle potřebného proudu a možnost upgradu novými svařovacími programy a funkcemi
 • Uživatelsky vstřícný odnímatelný ovládací panel s více možnostmi
 • DUO Plus automaticky zajišťuje dokonalý povrch svaru
 • Funkce IAC (inteligentní regulace oblouku) zajišťuje 100% stabilní a zaostřený oblouk
 • Inteligentní regulace plynu IGC® (Intelligent Gas Control) brání nadměrné spotřebě plynu a přináší vám úsporu až 50 %.
 • Funkce PowerArc zajišťuje maximální hloubku závaru
 • Miga Job Control pro uložení a sdílení oblíbených nastavení svařování
 • Software MigaLog pro registraci a analýzu svařovacích dat

 

Migatronic CZ a.s.
Tolstého 474/2
415 03 Teplice
Česká republika
Telefon: +420 411 135 600
Fax: +420 417 533 072
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.migatronic.com

 

Migatronic Frontmatec3
Dříve, když jsme používali pouze TIG svařování, jsme museli všechny díly svařovat třikrát nebo čtyřikrát, teď je ale se svářečkami Sigma Select musíme svařovat pouze jednouKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news