Google překladač: English Deutsch

Počátkem roku 2010 došlo v oblasti odsávání a filtrace olejových aerosolů a olejového kouře k významné události – ke spojení dvou firem, které patří v daném oboru k nejúspěšnějším. Ani jednu z nich není třeba podrobně představovat – jedná se anglickou firmu FILTERMIST International Ltd., která vyrábí dynamické odlučovače aerosolů série FiltermistXcel a švédskou firmu ABSOLENT AB, která je premiantem v oblasti centrálních filtračních systémů.

wemac-01

Obě společnosti jsou prostřednictvím svých zástupců prezentovány prakticky po celém světě a patří k nejúspěšnějším v oboru – firma FILTERMIST se pyšní více 150 000 instalacemi po celém světě, firma ABSOLENT zase osazovala takové firmy jako např. SAMSUNG (celková kapacita 132 000 m3/hod), BOSCH, SKF, SIEMENS, ROLLS-ROYCE, BOEING, VOLVO, TIMKEN, AIRBUS a mnoho dalších.

Lokální odsávání olejových aerosolů – FILTERMIST je první volba!

Odlučovače aerosolů a olejové mlhy britské firmy FILTERMIST jsou technické veřejnosti již dobře známé. Celkový počet odlučovačů v tuzemsku již podle ověřených informací přesáhl 4 500 instalací a i přes současné nepříznivé podmínky v kovoprůmyslu stále narůstá. Mezi největší reference bezesporu patří dodávka celkem 150 kusů odlučovačů Filtermist firmě VALEO Humpolec (odsávání emulzního i olejového aerosolu), dodávka více než třiceti kusů pro Agrostroj Pelhřimov, osazení šedesáti strojů v japonské firmě JTEKT Automotive Pardubice, či instalace třiceti sestav ve firmě John Crane Sigma Lutín. Více než třicet odlučovačů FILTERMIST najdete i ve firmách PBS Velká Bíteš, FAB Rychnov nad Kněžnou, Kolbenschmidt Ústí nad Labem, Bonatrans Bohumín a dalších.

wemac-02

Vysoká účinnost filtrace

Nařízení vlády č. 361/2007 stanovuje, že povolený expoziční limit pro olejové aerosoly je 5 mg/m3. Odlučovače FILTERMIST běžně dosahují koncentrace na výstupu ještě o řád i dva nižší – ekologické audity ve firmách jako např. AIRBUS Francie nebo SANDVIK Španělsko prokazují, že průměrně dosahovaná hodnota koncentrace na výstupu z odlučovače FILTERMIST je 0,1 mg/m3 až 0,03 mg/m3.

Jednoduchý princip činnosti s nízkým rizikem poruch

Firma Filtermist International Ltd. se vývoji dynamických odlučovačů věnuje již téměř padesát let a díky tomu dosáhla v daném oboru vynikajících výsledků. Konstrukce odlučovače je po mnoha letech vývoje dokonale vyladěna tak, že již v základním provedení dosahuje vysokých parametrů filtrace – výstupní hodnoty jsou mnohonásobně lepší, než jaké vyžaduje česká norma. Srdcem celého zařízení je přitom jen dokonale vyvážený, vysokou rychlostí rotující separační buben, uvnitř vybavený lopatkami přesně definovaného tvaru. Velmi zjednodušeně řečeno – při nárazu částice aerosolu na lopatky dojde k oddělení částic oleje (či emulze) ze vzduchu, který dále prochází odlučovačem a výfuky v horní části odlučovače se vrací zpět do pracovního prostředí. Vyseparované medium zůstává v separačním prostoru a vlivem odstředivých sil prochází na vnitřní stěnu pláště, kde se hromadí, vlivem proudění vzduchu stoupá a odpadní hadicí odchází zpět do prostoru stroje nebo vhodné sběrné nádoby.

wemac-03

Centrální systémy ABSOLENT – nejúčinnější pro mlhovinu s vysokým obsahem kouře

Filtrační jednotky ABSOLENT pracují na jiném principu, který dovoluje prakticky neomezeně navrhovat potřebnou kapacitu filtrační sestavy. Kontaminovaný vzduch vstupuje na sání do filtrační jednotky a prochází prvním stupněm filtrace, kde se zachycuje cca 80 % všech částic. Po nasycení této vstupní filtrační kazety se začne vyseparovaný olej uvolňovat do sběrné nádrže a odtud je odváděn drenáží nebo malým čerpadlem pro další použití nebo likvidaci.

Po průchodu druhým filtračním stupněm již je vzdušnina téměř čistá a obsahuje jen cca 1,4–1,5 % částic. Ty pak zůstávají ve třetím vysoce účinném tzv. HEPA filtru, takže zpět do pracovního prostředí se vrací vzduch perfektně vyčištěný.

Dlouhodobá záruka na výměnné filtrační elementy

Základním stavebním kamenem filtračních jednotek ALSIDENT jsou především použité filtrační elementy. Jedná se o patentovanou technologii, která se vedle dokonalých schopností filtrace vyznačuje také tím, na co kladou všichni uživatelé značný důraz – tedy dlouhou životností. Firma ABSOLENT poskytuje jako pravděpodobně jediná na světě záruku na životnost výměnných filtračních kazet v trvání 12 měsíců, prakticky všichni uživatelé však mohou potvrdit, že při správně navržené filtrační sestavě dosahuje životnost výměnných filtračních kazet až šesti let bez nutnosti jejich výměny!

Typickými aplikacemi, vhodnými pro filtrační jednotky ABSOLENT, jsou tak nejnáročnější provozy obrábění a tváření, slévárny tlakového lití, tepelné zpracování silně zaolejovaných obrobků, konzervování ve stříkacích kabinách – prostě ty technologie, které vedle aerosolů vytvářejí i masivní množství kouře.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news