Google překladač: English Deutsch

Na letošním zářijovém veletrhu IMT v Brně představil TAJMAC-ZPS, a.s. jako už v posledních letech tradičně i své CNC dlouhotočné automaty MANURHIN. Od roku 2006, kdy se výroba i vývoj převedly z alsazského Mulhouse do Zlína, se značka MANURHIN dostává čím dál více do povědomí českých „automátářů“.

Vysoká produktivita strojů, tovární servis přímo od výrobce, v drtivé většině případů provedený do 24 hodin, odborné poradenství od na dlouhotočné automaty úzce specializovaného týmu aplikačních techniků, bezkonkurenční dostupnost náhradních dílů včetně dílů na podavače tyčí, které jsou ve Zlíně skladem a k tomu všemu velmi konkurenční cena, která zahrnuje dopravu, instalaci i školení bez časového omezení si na českém trhu získaly popularitu, která umožnila, že v roce 2010 bylo doposud instalováno v České republice více strojů MANURHIN než za stejné období v roce 2007, přičemž právě rok 2007 byl doposud nejlepším prodejním rokem projektu MANURHIN u nás.

Návštěvníkům na IMT v Brně jsme představili tradičně náš nejproduktivnější stroj K’MX SWING 1026, který se svými 12 řízenými osami (10 lineárních os plus C- osy na obou vřetenech) dokáže obrábět dílec až čtyřmi nástroji současně. Stroj má 23 nástrojových poloh až 14 z nich může být využito pro poháněné nástroje. Standardní výbavou je i obslužný a programovací software K’MX PLUS, který po spuštění pod MS Windows (jež jsou také součástí standardní výbavy stroje, neboť je podporuje řídící systém Fanuc 180i) umožňuje provádět veškeré programování ať už přímo na stroji či volitelně na PC, a to pouze v osách X a Z, podobně jako na nejobyčejnějším dvouosém CNC soustruhu. Na stroji jsme předvedli návštěvníkům v Brně poprvé vysoce produktivní závitování válcovací jednotkou Fette a atraktivní a zároveň samozřejmě opět vysoce produktivní soustružení polygonů nástroji za pomoci nástrojů Schwanog.
Druhým předváděným strojem byl u našich zákazníků nejoblíbenější a tedy i nejprodávanější automat K’MX 413, který nám díky své konstrukci umožňuje nabídnout zákazníkovi dostatečně produktivní rychle přeseřiditelný stroj se dvěma vřeteny a Y osou za cenu dostupnou i velmi malým firmám. Velmi dobré uplatnění nalezne samozřejmě i ve větších firmách. Nejlepší referencí pro stroje K’MX 413 je fakt, že naprostá většina našich zákazníků již stihla ve své firmě instalovat minimálně druhý tento stroj, přičemž rekordem je zatím šest strojů tohoto typu u jednoho zákazníka.

autor článku: Ing. Tomáš Dederle, vedoucí projektu MANURHIN
www.tajmac-zps.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news