Google překladač: English Deutsch

Středně velká strojírenská firma BOMAR se sídlem v Brně rozšířila svůj výrobní program, zaměřený převážně na výrobu pásových a kotoučových pil na kov, také o široký sortiment plně automatických pilo-vrtacích center. Z důvodu neustále se zvyšujících nároků na co nejvíce automatizované výrobní prostředí uvádíme po několika letech vývoje a testování ucelený modulární program automatických linek. Důraz je kladen především na možnost zákazníka vybrat si z již existujících modulů a existujících částí jednotlivých linek, což výrazně šetří finanční náklady vznikající speciálním vývojem a konstrukcí.

bomar obr1

Jako příklad můžeme použít pilo-vrtací centrum pro našeho holandského zákazníka. Obdrželi jsme požadavek na automatické zpracování různého druhu trubek odlišných průměrů – automatického zavezení materiálu z přípravného příčného stolu, víceosé vrtání, sražení a závitování otvorů, označení popsáním, uříznutí a následné roztřídění na předem určené pozice. Po nezbytných konzultacích a přípravách jsme vyrobili pilo-vrtací centrum CTM200 ANC250, skládajícího se ze vstupní části v délce 10 metrů, samotného pilového a vrtacího stroje, popisovač materiálu a výstupní části s třídícím systémem v délce 7 metrů.

Pracovní cyklus pak obsluha začíná před-přípravou materiálu na příčné podavače. Po zvolení příslušného programu na dotykovém ovládacím panelu a odstartování cyklu, jsou jednotlivé kusy materiálu podány na vstupní dopravník a uchopeny speciálním podavačem s upínacím otočným vnitřním trnem, který umožňuje přesné podávání materiálu a také jeho před-programovaného natočení pro víceosé vrtání.

Vrtací stroj umožňuje vrtání otvorů až do průměru 40 mm a případné zhotovení závitu až do velikosti M30. Vrtačka je vybavena automatickým výměníkem až pěti kusů nástrojů a automatickým popisovačem barvou. Po splnění úkolu vrtání je materiál nadělen na určenou délku a roztříděn do předem připravených pozic po levé i pravé straně výstupního dopravníku.

Důležitou výbavou tohoto zařízení je také vzdálená správa stroje – která umožňuje našim technikům vstoupit do systému, upravit program a případně pomoci zákazníkovi přenastavit parametry zařízení bez nutnosti fyzické přítomnosti u zákazníka.

Samozřejmostí je důsledné zabezpečení pracovního prostoru zařízení pomocí laserových zábran a ochranných krytů, vše v souladu s přísnými bezpečnostními standardy ústavu TÜV, čemuž odpovídá i dodaná vyhotovená dokumentace.

www.bomar.cz

bomar obr2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news