Google překladač: English Deutsch

Na problematice odsávání a filtrace vzduchu ve slévárnách tlakového lití si již vylámal zuby nejeden dodavatel filtrační techniky – jedná se totiž o velmi náročné provozy s komplikovanou strukturou odsávané vzdušniny, které obsahuje jak suchý kouř, tak i částice přilnavého oleje a mnoho dalších nečistot. Kombinace suchých a přilnavých částic, resp. „suché“ a „vlhké“ vzdušniny je přitom pro mnoho filtračních systémů nepřekonatelným problémem, který po krátké době provozu buď velmi zkracuje životnost použitých filtračních elementů nebo zeslabuje účinnost celé sestavy.

wemac

Švédská firma ABSOLENT AB je jednou z mála světových firem, které si s tímto problémem umí beze zbytku poradit takovým způsobem, že např. ve Skandinávii téměř vytlačila konkurenci (především princip elektrostatické filtrace) a v tomto teritoriu jí patří až 90 % trhu.

Na danou problematiku je totiž třeba pohlížet komplexně –požadovaného výsledku lze dosáhnout pouze kombinací výkonného filtračního systému a správně navržené sací digestoře, instalované nad strojem.

Sací digestoř

Sací digestoř musí splňovat řadu požadavků – především musí být dostatečně dimenzovaná, aby byla schopna pojmout rázový výfuk kontaminované vzdušniny vždy v závislosti na pracovním cyklu stroje. Digestoř dále musí být dělená s možností ručního nebo motorického pojezdu, aby bylo ve stroji možno jeřábem vyměňovat formy. Důležité je též osvětlení digestoře a další prvky, vždy odpovídající konkrétní koncepci daného pracoviště.

Filtrační systémy

Pro vlastní filtraci jsou vždy použity filtrační jednotky série A•SMOKE různých kapacit. Filtrační systémy A•SMOKE švédské firmy ABSOLENT jsou celosvětově jedním z nevýkonnějších filtrů v oblasti odsávání olejových kouřů a vysoce kontaminovaných olejových a emulzních aerosolů. Vynikají mimořádně nízkými provozními náklady, zákazníci si cení především dlouhé životnosti filtračních elementů, která činí 1 až 6 let provozu bez nutnosti jejich výměny.

Filtrace probíhá ve třech stupních. První a druhý stupeň se skládá z velkokapacitních filtračních kazet s autodrenáží (po nasycení na určitou úroveň zachycené medium volně stéká a shromažďuje se v nádrži jednotky v její spodní části.). Použitý filtrační materiál odpovídá aktuálnímu způsobu použití. Třetí filtrační stupeň (HEPA filtr) zaručuje konstantní stupeň odlučování – 99,99 % při velikosti částic 0,3 μm. Díky své konstrukci je možné provozovat olejové kouřové filtry ABSOLENT trvale bez nutnosti omezení provozu. Právě díky neobvykle velké filtrační ploše zejména prvního filtračního stupně a dále pak schopnosti uvolňovat od určitého stupně nasycení zachycené medium je dosaženo mimořádně dlouhých cyklů výměny jednotlivých filtračních elementů, které mohou být samozřejmě měněny samostatně (každý filtrační stupeň má vlastní čidlo, které samostatně hlídá jeho stav).

Normy pro životní prostředí jsou ve Švédsku pětkrát (!) přísnější než v České republice. Není proto divu, že úroveň filtrace systémů ABSOLENT je tak vysoká, že mohou i slévárny tlakového lití vypadat jako jakékoli jiné provozy lehkého strojírenství.

www.wemac.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news