Google překladač: English Deutsch
T+T 11/2008

Během posledních několika let výrazně narostly požadavky kladené na flexibilitu a rychlost. Časy určené ke zpracování zakázky se neustále zkracovaly a zkracují, a proto bylo třeba těmto změněným podmínkám a požadavkům přizpůsobit i vývoj pil. Do té doby znamenalo úhlové řezání zvýšené požadavky na techniky, popřípadě další investice. Abychom tedy v oblasti automatizace zareagovali na potřeby zákazníků, vyvinuli jsme plně automatickou, oboustranně natáčecí pásovou pilu Ergonomic 290.250 DGA.

Díky společnému elektromechanickému posuvu a nastavení úhlu pomocí vysoce výkonného hydraulického systému pro svěráky a podavače může být pila označena jako momentálně nejrychlejší oboustranně natáčecí automatická pila na trhu. Délka podávání činí u jednoduchého podání 1 500 mm, při vícepodání až 9 999 mm. Inteligentní řízení umožňuje kromě automatické optimalizace sestavy odřezků také jejich grafické znázornění během programování. Optimalizace sestavy odřezků zajišťuje nejmenší zbytkový materiál u rozdílných úhlů i počtů kusů a je díky jednoduché a jasné strukturalizaci lehce pochopitelná pro každého.
Nejen preciznost a jednoduchá ovladatelnost, ale i bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí byly podstatné faktory při vývoji této pily. Plné zakrytování stroje s velkým průhledovým oknem a integrovaným ovládacím panelem zajišťují nejvyšší možnou bezpečnost pro obsluhu stroje ze všech stran. Vedle bezpečnosti práce díky celkovému zakrytování je zajištěno také to, že chladící kapalina vystřikující u stroje v průběhu jeho pracovního cyklu, neznečistí okolní pracovní prostředí.
Stroj může být využit jako samostatná pila a nebo je možno jej integrovat do automatické výrobní linky. Z toho důvodu jsou na přívodní straně k dispozici různá provedení podávacích zásobníků, stejně jako příčných podavačů nebo řetězových dopravníků. Inovativní řešení na výstupní rampě řeší problém plně automatického odvodu odřezků, stejně jako vyřazení mezikusů a zbytkových kusů bez zásahu obsluhy. Tak může být výstupní strana přizpůsobena požadavkům zákazníka a je možné využití jednoduchých výstupních stolů až po robotické rameno.
Pila byla vyvinuta s inovací a smyslem pro potřeby uživatelů tak, aby v daném rozsahu použití přinesla cenově výhodnou automatizaci, která byla dosud možná jen s finančně náročným speciálním řešením nebo ústupky při formování jednoduchosti obsluhy stroje.

www.bomar.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news