Google překladač: English Deutsch

Tříhořáková automatická rotační pálicí hlava je jedním z nově vyvinutých zařízení nabízených v oboru termického (autogenního) dělení – výroby ocelových výpalků pro nejrůznější oblasti použití. Používá nejmodernější technologii nastavení pracovní výšky pomocí přesného laserového odměřování. Jedná se o zařízení určené pro zhotovování výpalků opatřených na jedné straně (vrchní nebo spodní) nebo na obou stranách úkosem – šikmým řezem požadovaného rozměru.

vanad-01

Typickým představitelem takovýchto výpalků jsou elementy svařenců, které jsou následně spojovány 1/2V, V, 1/2X nebo X svary. Úkosy zhotovené s využitím tříhořákové automatické rotační hlavy jsou v takovémto případě využívány jako svarové plochy.

 

Nejedná se v žádném případě o jednoúčelové zařízení. Na výpalcích zhotovené úkosy mohou samozřejmě plnit i jiné účely – konstrukční, odlehčovací, designové (pohledové) atd. Úplný výčet možností použití by byl samozřejmě podstatně rozsáhlejší, neboť je závislý na výrobních potřebách a požadavcích každého konkrétního koncového uživatele.

Rozměry a tvar zhotovovaných úkosů je dán zejména tloušťkou výchozího, zpracovávaného materiálu – plechu. Dalšími faktory, které ovlivňují rozměry a tvar úkosů, jsou úhel nastavení, počet (1, 2 nebo 3) aktivních řezacích hořáků a použitý hořlavý plyn.

Maximální rozměr zhotovovaného úkosu je přitom limitován výkonem – kapacitou strojního, autogenního, řezacího hořáku.

Na CNC pálicích strojích Vanad používané strojní řezací hořáky jsou schopny v běžném režimu (svislý řez) řezat ocelový plech do tloušťky 300 mm. Vzhledem k specifičnosti „šikmého“ řezání (obtížnější vytékání strusky z řezné spáry) a přehřívání oblasti řezání při použití dvou nebo dokonce tří hořáků až k blízkosti bodu tavení oceli, je zhotovování úkosů omezeno na celkovou délku řezu zhotovovaného úkosu 80 mm.

Praktické řešení konkrétních zákaznických požadavků v oblasti strojního úkosového pálení je zaštítěno rozsáhlým know-how pracovníků technické podpory Vanad. Na základě zákazníkem sdělených informací je potom navrženo řešení, které nejlépe odpovídá jeho výrobním potřebám.

V podobě tříhořákové automatické rotační pálicí hlavy uvádí Vanad na trh vysoce efektivní technologický nástroj pro specifické požadavky pálení. Toto zařízení je určeno k použití ve spojení s CNC pálicími stroji řady Vanad PROXIMA v požadovaném pracovním rozměru.

Společnost Vanad, spol. s r. o. se sídlem v Golčově Jeníkově byla založena v roce 1994. V roce 2001, v souvislosti s rozvojem firmy, došlo ke změně právní formy a názvu společnosti na Vanad 2000 a.s. Firma je stoprocentně vlastněna českým kapitálem. Od svého založení se společnost Vanad specializuje na výrobu a vývoj vysoce výkonných CNC strojů pro tvarové řezání plechů. Tradice výroby a know-how CNC pálicích strojů Vanad navazuje na více než čtyřicetiletou historii výroby pálicích strojů v bývalém Československu. Za dobu své existence společnost Vanad vyrobila a dodala pálicí stroje stovkám spokojených zákazníků doma i v zahraničí. V současnosti Vanad 2000 a.s. patří mezi přední výrobce a dodavatele pálicích strojů nejen na domácím trhu. Díky permanentnímu výzkumu a vývoji, který je realizován ve vlastním vývojovém oddělení společnosti, přináší Vanad na tuzemský i zahraniční trh CNC pálicích strojů průběžně nová a inovativní řešení se zvláštním důrazem na vysokou kvalitu vyráběných a dodávaných produktů s cílem přinést maximální užitnou hodnotu konečnému uživateli.

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news