Google překladač: English Deutsch
T+T 9/2009

Tchai-wanská společnost FEELER zareagovala na současnou recesi v průmyslu a začátkem letošního roku uvedla na trh řadu velmi výkonných vertikálních obráběcích center s označením HV. Tato řada strojů konstrukčně vychází ze stávající řady QM, která je u zákazníků velmi oblíbená. Strojů řady QM dodala společnost Stránský a Petržík na náš trh řádově desítky. Díky mimořádné spolehlivosti všech typů strojů FEELER je servis prováděný pravidelně školenými pracovníky firmy Stránský a Petržík.

Hlavní předností řady HV je zkrácení výrobních časů o 30 %. To je dáno nejen rychloposuvy 60 m/min., standardními otáčkami vřetene 10 000 ot./min., ale hlavně zcela novou konstrukcí stroje. Mnoho nových konstrukčních řešení bylo patentováno. Vývoj s využitím analýzy konečných prvků zajišťuje, že stroj není v žádném režimu poddimenzován. Vnitřní povrch stojanu je zpevněn křížovými žebry. To přispívá ke zvýšení torzní tuhosti konstrukce a ke zlepšení rezonanční frekvence. Výsledkem je optimální stabilita rámu při náročném vysokorychlostním obrábění. Řada HV nepoužívá protizávaží vřeteníku, aby se zabránilo vibracím řetězu. Tato výjimečná konstrukce přispívá k tomu, že nedochází ke chvění, způsobenému tíhou protizávaží a zlepšuje rovnoměrnost pohybu osy Z. Další výhodou je dramatické snížení vibrací během vyvrtávání. Pohon osy Z v kombinaci s brzdou je extrémně výkonný. Toto provedení ve spojení se speciální konstrukcí kluzného vedení v ose Z zajišťuje špičkové parametry stroje. Patentované řešení výměníku a upínání nástroje garantuje bezproblémovou výměnu nástroje do 1 s.

To vše zaručuje vysoký výkon stroje a s tím související snížení nákladů na výrobu. Celkovou ekonomiku pak podtrhuje skutečnost, že firma Stránský a Petržík je schopna stroj řady HV dodat až na místo k zákazníkovi, včetně zaškolení za cenu do 1,5 mil Kč. Další úspora je v servisu, kde hodina práce specialisty, který má k dispozici moderní diagnostickou techniku se pohybuje okolo 400 Kč.
Neméně zajímavé jsou i další stroje FEELER jako např. velká portálová centra, horizontky nebo brusky.

Společnost Stránský a Petržík se samozřejmě nadále věnuje výrobě pneumatických prvků, kde je čím dál více využíváno zkušeností z tohoto oboru pro výrobu speciálních prvků a atypických pneumatických válců, noově také speciálních hydraulických válců. Samozřejmostí je servis, popřípadě montáž těchto prvků.

www.stranskyapetrzik.cz
www.feeler-cnc.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news