Google překladač: English Deutsch

Téměř šest set odborníků ze čtrnácti zemí světa, včetně České republiky a Slovenska, se ve dnech 23. a 24. dubna 2014 sešlo v jihočeském KOVOSVITU MAS, a. s., kde měli možnost zhlédnout nejnovější strojírenské technologie.

DSC 6475

„Na letošním ročníku jsme představili celkem 11 typů nejmodernějších obráběcích strojů. Hlavní novinkou byla prezentace multifunkčních center, aplikace robotizovaného pracoviště a dalších obráběcích strojů," představuje manažer marketingu Martin Volný.
Multifunkční centra jsou vysoce sofistikované technologie. V minulosti se výrobek obráběl na čtyřech strojích a dnes je možné na jediném stroji provádět až třicet technologických operací. „V oblasti těchto hi-tech technologií jsme jedni z deseti výrobců na světě. Vývoj prvních multifunkčních strojů jsme zahájili již v 80. letech. Dnešní centra jsou velice konstrukčně náročné stroje, kdy jejich cena se pohybuje dle vybavení a konfigurace od 14 až do 30 milionů," pokračuje Martin Volný.
Robotizované stroje jsou další inovací v portfoliu KOVOSVITU MAS, které pokryjí především potřebu automatizovaného provozu, kde se vyrábí větší kusová série. „Stroje s robotem se mohou doplnit i o další komponenty a zařadit se do celé robotické linky, kterou jsme schopni na požadavky zákazníka také dodat. Kompletní linka pak obsahuje více robotů nebo jeden robot obsluhuje více strojů," vysvětluje Volný.

DSC 6514


Další zajímavostí byla prezentace obráběcího stroje na výrobu náprav v oblasti železniční dopravy, kdy parametry na tuto technologii jsou dány požadavky jednotlivých států, pro které je zakázka určena.
„Na této akci jsem již počtvrté a je výborné, že na jednom místě můžeme jednat s obchodními zástupci, technology, konstruktéry a dalšími odborníky z naší branže," říká Vladimír Pěchota z firmy BOSCH DIESEL. „Stroje tohoto typu nakupujeme dlouhá léta a máme s nimi dobré zkušenosti. Jedná se o promyšlenou konstrukci, která udrží stroj několik let v prvotřídním provozu. Jeden stroj máme dokonce již dvacet let a musím říci, že pořád pracuje dobře," dodává Vladimír Pěchota.
Setkání strojařů na KOVOSVITU má dlouholetou tradici. I tentokrát celou akci organizátoři pojali jako prezentaci a výměnu zkušeností z oblasti vývoje a výroby obráběcích strojů, ve kterých má Česká republika historickou tradici. České stroje drží dlouhodobě vysoký kredit mezi světovými dodavateli a více než 70 let se vyváží do celého světa.V současné době má české strojírenství více než třicetiprocentní podíl na HDP a česká ekonomika plánuje v tomto odvětví další vzestup.

www.kovosvit.cz

DSC 6478

DSC 6629Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news