Google překladač: English Deutsch
Soustruh NEF 400 z výrobního závodu GILDEMEISTER

Nový NEF 400 okamžitě nastolil nový standard efektivity vynaložených nákladů a pružnosti v segmentu univerzálních soustruhů s CNC-řízením pro uživatele – nováčky. Tento stroj osazen high-tech komponenty, poskytuje vynikající výkon, který v této cenové třídě nebyl doposud dosažen, a umožňuje efektivní a přesné soustružení uživatelům-začátečníkům i pokročilým. Navíc, široká paleta opcí teď umožňuje nakonfigurovat stroj individuálně pro dosažení maximální efektivity ve výrobě – od kusové výroby až po výrobu malých dávek.

Soustruh NEF 400 z výrobního závodu GILDEMEISTER Drehmaschinen GmbH je již strojem 5. generace a pokračováním úspěšné tradice, která začala před více jak 30 lety. V polovině 70. let CNC technologie již možná měla své dětství za sebou, avšak řízení a většina systémů používaných pro jejich programování byla skutečně komplikovaná, časově náročná, a proto vhodná především pro sériovou výrobu. To se změnilo až nástupem univerzálních soustruhů jako je legendární NEF, u kterých je možné vybrané soustružnické operace, například řezání závitů anebo poloměrů, vykonat automaticky velice rychle pomocí jednoduchých funkčních příkazů.

NEF 400, představený na veletrhu AMB ve Stuttgartu, je jako první příklad stroje 5. generace, již nemá moc společného se svými předchůdci, kromě jména značky. A dokonce i v porovnání s mezinárodně úspěšnou 4. generací nabízí mnoho navíc a poskytuje významnou přidanou hodnotu bez odpovídajícího navýšení ceny. Již na první pohled je zřejmé, že uvedené hodnocení zahrnuje nový DMG-design, který byl doposud oceněn několika cenami. Přepojením mezi jedinečným vzhledem a neporazitelným výkonem je nové řízení DMG ERGOline® s velikou 19“ obrazovkou a integrovaným 3D softwarem pro dokonalé ovládání stroje a co nejkratší dobu programování v provozu. Řízení může být osazeno CNC řídícím systémem Siemens 840D solutionline s programovací aplikací ShopTurn anebo systémem Heidenhain Plus iT s programovací aplikací DINPlus anebo (opce) TurnPlus.

Základem vysoké stability a následně dokonalých výsledků obrábění je tuhé lože z lité oceli s již tradičními čtyřmi vedeními. Novinkou u strojů NEF 5. generace jsou dvě horní vedení navržené pod 45° úhlem, zatímco spodní vedení pro koník a lunetu jsou umístněny svisle pro dosažení optimálního odsunu třísek. Za zmínku zde stojí skutečnosti, že nový NEF již ve standardní verzi má automaticky (hydraulicky) ovládaný koník, což samozřejmě výrazně zvyšuje kvalitu a pružnost aplikace. K tomu je přidaná ta nejlepší technologie pohonů v této třídě soustruhů, poskytující vysoké točivé momenty a maximální přesnost. Při provozu se vřeteno stroje NEF 400 pohybuje s přesností v rozsahu uspokojivých 2 µm.

Dalším důkazem inovačního skoku ze 4. do 5. generace je nový nástrojový revolver, teď s dvanácti VDI 30 stanicemi, namísto předchozích osmi. Dále, teď může uživatel osadit šest stanic hnanými jednotkami a použít je v souvislosti s vřetenem řízeným jako osa C, a tak je soustruh NEF 400 vhodný i pro frézování, a tím i kompletní obrábění na jedno upnutí. Skutečnost, že k stroji NEF 400 jsou nabízené opce jako je zakladač tyčí, zařízení pro odběr obrobků, jakož i upínání diferenciálním tlakem pro obrobky citlivé na tlak, jen zdůrazňuje zaměření stroje na výrazně širší cílovou skupinu, počínajíc kusovou výrobou až po výrobu malých dávek ve všech odvětvích průmyslu a podnicích všech velikostí.

Charakteristické rysy NEF 400

- Nový design: lepší pohled do pracovního prostoru, vynikající ergonomické řešení, kompaktní design
- Řízení DMG ERGOline® s 19“ obrazovkou a 3D softwarem, řídící systém Siemens 840D solutionline s programovací aplikací ShopTurn, řídící systém Heidenhain Plus iT s programovací aplikací DINPlus (TurnPlus jako opce)
- Vysoce robustní, tuhé lože z lité oceli
- Revolver s 12 stanicemi VDI 30 již ve standardní verzi
- Automaticky (hydraulicky) řízený koník již ve standardní verzi
- Nejlepší technologie pohonů ve své třídě, s digitálními pohony pro maximální přesnost: otáčení vřetena v rozsahu 2µ
- Zlepšený odsun třísek díky novému designu lože

NOVÉ doplňující opce:
- Hnané nástroje a C-osa
- Podávač tyčí a zařízení pro odběr obrobků
- Upínání diferenciálním tlakem pro vysoce citlivé obrobky

www.dmgczech.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news