Google překladač: English Deutsch
s pomocí SolidWorks

3D CAD umožňuje konstruktérům společnosti MicroStep snadnou a rychlou úpravu návrhů. Společnost SolidWorks Corporation dnes ohlásila, že společnost MicroStep zavedla 3D CAD systém SolidWorks® pro návrh svých řezacích strojů. Společnost MicroStep dodává řídicí systémy a software v oblasti gumárenského a automobilového průmyslu, energetiky a strojírenství. Dále vyrábí řezací stroje využívající nejmodernější technologie (řezání pomocí plazmatu, vodního paprsku, laseru apod.). Díky 3D CAD systému SolidWorks dosáhla společnost MicroStep zrychlení práce a snížení počtu chyb v rámci celého procesu navrhování. COSMOSWorks®, nástroje pro analýzu návrhu integrovaný do systému SolidWorks, umožňuje společnosti kontrolu a vylepšování návrhů během jejich vývoje. Výkonný software pro správu výrobních dat PDMWorks® Workgroup podporuje prostředí spolupráce, kdy na jednom projektu může pracovat více návrhářů.

Společnost MicroStep byla založena v roce 1991 a má sídlo v Bratislavě. Portfolio výrobků společnosti zahrnuje řídicí systémy, software a řezací stroje. Kolem 90 % těchto řezacích strojů je exportováno do zemí EU a dalších zemí po celém světe. Všechny stroje jsou vyráběny na zakázku dle specifických požadavků zákazníků na velikost pracovní plochy, počet řezných hlav, zdroje plazmatu a filtrační jednotku. Kvůli zkrácení doby vývoje strojů se společnost rozhodla zavést 3D CAD software SolidWorks.
“Přechodem z 2D u AutoCADu do 3D CAD u SolidWorks bylo pro naše návrháře velkým krokem vpřed,” říká Andrej Smelík, návrhář řezacích strojů ve společnosti MicroStep. “Nyní můžeme již během navrhování sledovat, jak bude hotový stroj vypadat. Navíc můžeme ukázat 3D model stroje našim zákazníkům a oni hned uvidí, zda odpovídá jejich požadavkům. Další výhodou je možnost generovat přímo z 3D modelů řezná data pro naše CNC stroje.”
Někteří zaměstnanci a pobočky společnosti MicroStep pracovali se systémem SolidWorks úspěšně ještě před jeho masivním nasazením, volba tohoto řešení tedy byla logická a opodstatněná. Profesionální prezentace a podpora poskytnutá prodejcem SolidWorks - společností Schier Technik a vynikající poměr výkon/cena byly dalšími argumenty pro zavedení systému. Díky použití nového softwaru mohla společnost MicroStep výrazně zvýšit kvalitu svých výrobků a snížit počet chyb během jejich návrhu.
MicroStep také využívá nástroje integrované do systému SolidWorks: Pomocí výkonného softwaru pro analýzu COSMOSWorks může nyní kontrolovat a optimalizovat navrhované výrobky již v raném stádiu jejich vzniku. PDMWorks Workgroup nabízí návrhářům možnost týmové práce na projektu a přitom neustále udržuje přehled o všech pracovnících a jejich úkolech. SolidWorks Toolbox zase nabízí rozsáhlou paletu normalizovaných dílů, například šroubů a matek. Pracovníci společnosti MicroStep používají také online knihovnu 3D ContentCentral® obsahující použitelné 3D modely ke stažení.
“Je zajímavé sledovat, jak se návrh díky našemu softwaru zrychluje a přitom se snižují náklady a doby uvedení na trh,” říká Zdenek Bašta, Sales Manager pro oblast České republiky, Slovenska a Maďarska ve společnosti SolidWorks. “Díky 3D softwaru a integrovanému nástroji pro analýzu COSMOS posílila společnost MicroStep svou pozici na globálním trhu a získala náskok před konkurencí.”
Společnost MicroStep nyní využívá 9 licencí systému SolidWorks včetně 3 licencí SolidWorks Office Premium. Zavádění a podporu produktu provádí společnost Schier Technik Slovakia, autorizovaný prodejce SolidWorks.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news