Google překladač: English Deutsch
Nový CNC modul pro nestandardní NC stroje a výrobní linky

Společnost Mitsubishi Electric, největší japonský výrobce PLC systémů a jeden z největších světových výrobců CNC přichází na trh s novým CNC modulem pro populární řadu Q-PLC. Tento CNC modul je určen pro nasazení v obráběcích strojích zařazovaných do nestandardních NC strojů a výrobních linek, zvláště v automobilovém průmyslu. Při vývoji se vycházelo z řady M70, což je nové CNC pro obráběcí stroje, které bylo již na trh uvedeno v loňském roce. Pro tento modul byla vyvinuta nová vysokorychlostní sběrnice a nové PLC CPU ve třech provedeních lišících se ve výkonu. Oba nové moduly Q173NCCPU i PLC CPU Q0xUDCPU lze doplnit modulem Q173SXY pro bezpečnostní funkce. Samozřejmostí je rozšíření sestavy o řadu dalších I/O a komunikačních modulů již zavedené řady Q.

Na sběrnici mohou být připojeny max. 4 CPU (např. jeden PLC-CPU a tři NC-CPU). Pro tvorbu, odladění a i následný monitoring PLC programu slouží prostředí GX Developer . Programovat lze ve formátu instrukčního listu, kontaktních schémat, funkčních schémat nebo strukturovaného textu. Jako komunikační interface s obsluhou se využívají dotykové panely GOT řady 1000. Panely GOT jsou spojeny s NC modulem po Ethernetu a NC parametrizace a zálohování dat se provádí na panelu. Data se přenášejí na CF kartě přes slot v panelu. Pro vývoj vlastních aplikačních obrazovek slouží vývojové prostředí GT Designer 2, kde lze využít již hotových připravených objektů a grafik, což zkracuje dobu vývoje.

Jednotku C70 je možné propojit po optické sběrnici s novými pohony řady MDS-D (200V) a DH(400V) pracující na společném silovém DC busu a rovněž novými pohony MDS-D-SVJ3/SPJ3 s bržděním do odporu. Tyto nové pohony se vyznačují 5x rychlejší proudovou smyčkou, a dvojnásobnou rychlostí v rychlostní a polohovací smyčce. Bylo dosaženo 1,5 násobného snížení chyby při kruhové interpolaci. Nové motory řady HF-H se vyznačují o 35 % vyšším točivým momentem a zvýšenými jmenovitými otáčkami na 4 000 ot./min vzhledem k předchozí řadě motorů. Pohonné jednotky pro vřetena se vyznačují nejrychlejší proudovou smyčkou na světě a implementovanou autodiagnostikou frekvence vlastních rezonancí stroje. Po zadání změřené hodnoty do parametru adaptivního filtru je rezonance kompenzována. Pohony mají vylepšené vlastností, které přímo ovlivňují produktivitu a přesnost výroby, např zpomalení probíhá s maximálním momentem, čímž bylo docíleno zkrácení doby napolohování při orientaci vřetene o 20 %, implementována je funkce „Direct detect compensation“, která redukuje minimální dobu pracovního cyklu vřetene až o 25 %. Všechny zmíněné typy pohonů dovolují připojení odměřovacích pravítek (closed loop). Pro odladění a optimalizaci nastavení servopohonů bez speciálních měřicích přístrojů slouží SW nástroj MS Configurator.

C70 najde uplatnění všude tam, kde se s výhodou využívá obrábění v ISO kódu, tzn. nejen u klasického obrábění kovů, ale i u speciálních CNC jednoúčelových strojů , kde je kladen důraz na zákaznické řešení. Distributor Mistubishi Electric v ČR - společnost AUTOCONT CONTROL SYSTEMS s.r.o. poskytuje na dodané produkty Mitsubishi bezplatnou technickou podporu na telefon, podporu v rámci zhotovení prototypu, zhotovení PLC programů, školení na vývojové prostředí PLC a specializovaná školení na CNC systémy.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news