Google překladač: English Deutsch

Obráběcí centra MFZ od Saalfelder Werkzeugmaschinen GmbH patří ke špičkovým strojům pro střední a velkosériové třískové obrábění. S novým, zdokonaleným MFZ 4 prokazuje na EMO 2013 v Hannoveru durynská firma známá pro technologický pokrok znovu, že lze vícevřetenové horizontální obrábění ještě dále optimalizovat.

Samag pm EMO MFZ4 2

Od 16. do 21. září 2013 se v areálu výstaviště v Hannoveru-Laatzen sejde mezinárodní svět obrábění kovů - povinný termín pro uživatele obráběcích strojů a tudíž také pro SAMAG Saalfelder Werkzeugmaschinen GmbH. S jejími aktuálními novinkami v oblasti třískového obrábění nabízí uživatelům významný výkonnostní pokrok.

Podniková divize Machine Tools firmy SAMAG předvede nové možnosti obráběcích center MFZ 4 na základě MFZ 4-2W, na němž bude předvedeno 5-osové simultánní obrábění. Díky jeho rozsahu pojezdu a posuvné síle představuje v současné době nejrychlejší stroj svého druhu, a to na všech třech osách. Dosahuje rychlostí, které leží na úrovni přímo poháněných strojů a síly, jichž je možné dosáhnout jenom pomocí kuličkových závitových pohonů.

Výměna nástroje obratem rukySamag pm EMO MFZ4 1
Během výměny nástroje se nevyrábí - čím kratší tyto vedlejší časy jsou, tím lépe. I zde se SAMAG opět vyznamenává nejlepšími výsledky. Nové MFZ 4-2W je krajně rychlé
Již předchozí verze obráběcích center MFZ 4 mají vynikající termickou stabilitu. Přesto se SAMAG podařilo dále zdokonalit také tuto, pro přesnost obrobení důležitou vlastnost obráběcích strojů.

Robustní osy
A a B osy nových obráběcích center MFZ 4 jsou opatřeny osami s torzním momentem, díky jemuž je možná zřetelně vyšší výkonnost než u srovnatelných obráběcích strojů. Mimořádná neohebnost os A je dosažena prostřednictvím velkého YRT axiálního radiálního ložiska v kombinaci s mimořádně výkonným motorem s vnějším rotorem. Ten dosahuje točivého momentu 900 Nm v regulaci polohy. Na základě této vlastnosti leží termický klidový moment třikrát výše než obvykle. Nová, zdokonalená centra MFZ 4 se tudíž nedoporučují jenom pro vícevřetenové 5-osové simultánní obrábění hliníku, nýbrž také pro těžké obrábění řeznými nástroji, protože při něm mohou být absorbovány vysoké síly obrábění také bez uzamknutí.
Navíc realizovala SAMAG zřetelně větší rozsah upnutí přípravku v osách A a B, což umožňuje až do 650 kg dvojnásobné hmotné přitížení na osách A. Na osách B činí až 180 kg. Počet otáček je o 40 až 80 procent vyšší než v tržním prostředí.

S novým, zdokonaleným MFZ 4 udává SAMAG nová měřítka v třískovém obrábění středních a velkých sérií a zřetelně zvyšuje laťku.

www.koehler-partner.de