Google překladač: English Deutsch

Na zdravotnickou techniku i výrobní techniku pro zdravotnické výrobky jsou kladeny podobně vysoké nároky vyžadující zavádění stále nových inovací pro blaho pacientů. Například taková ortopedická technika: „Protézy dolních končetin mají za úkol vracet svým nositelům pohyblivost," říká Markus Rehm, mistr ortopedický mechanik, vrcholový sportovec a nositel protézy bérce. „U funkčnosti a bezpečnosti ovšem ještě zdaleka není dosaženo optimálního stavu," pokračuje Rehm.

metav1

Ke skákání, tanci, joggingu, plavání, šplhání nebo jen obyčejné chůzi – a optimálnímu provádění všech těchto pohybů – je dnes ještě stále zapotřebí několika protéz. Další zlepšování pohodlí při nošení, lepší přizpůsobení protézy různým pohybům, zvýšení její citlivosti na teplo a chlad: „Tady bych si pro nejbližší budoucnost přál ještě mnohá zlepšení," říká paralympijský vítěz a mistr světa ve skoku do dálky Markus Rehm.

Hlavní je přitom individualita. Firmy jako Rahm Zentrum für Gesundheit v Troisdorfu, kde pracuje Markus Rehm, nakupují průmyslově prefabrikované protézy, vyrábějí k nim lůžka na míru, která spojují protézu a lidské tělo, a individuálně je přizpůsobují podmínkám budoucího nositele.

Používají se lehké materiály jako hliník, uhlíková vlákna, titan, silikon apod. nebo kombinace materiálů. Často se zpracovávají běžnými postupy jako frézováním, vrtáním a broušením. Kromě toho je zapotřebí velká dávka šikovnosti a klidná ruka. Navíc je pro individuální zdravotnickou techniku stále důležitější i aditivní výroba.

Nové technologie, miniaturizace, přechod od čistého řešení výrobku k řešení systému a procesu, integrace nejmodernějších informačních a komunikačních technologií, personalizace a individualizace, to jsou trendy, které určují všední den ve zdravotnické technice. Ke každé inovaci ve zdravotnické technice patří odpovídající výrobní technika, která umožňuje její výrobu.

Zdravotnická technika je na METAV stále žádanější
Spojení mezi zdravotnickou a výrobní technikou bude tématem Medical Area (Zdravotnické sekce) na veletrhu METAV 2016 od 23. do 27. února v Düsseldorfu.
Ze zdravotnické techniky se stává stále se rozšiřující zákaznický segment s nejvyššími nároky na kvalitu, bezpečnost a spolehlivost. To vyžaduje technologie zpracování, které v každé fázi výroby zajistí přesnost a dokonalost, nezávisle na tom, zda se jedná o jednotlivé nebo sériové výrobky.

Toto téma, které bylo poprvé uvedeno jako mimořádná přehlídka „Metal meets Medical" („Setkání kovu a zdravotnictví") na METAV 2010, již nyní nabralo takové tempo, že na METAV 2016 se stane nedílnou součástí veletrhu v podobě Medical Area. Prezentováno je celé spektrum pro výrobu ve zdravotnické technice. K vidění jsou jak nové materiály, tak i povrchová technika, dimenzování výrobku a výrobní systémy, mechanické inženýrství nebo témata jako certifikace a výrobní systémy. Pro premiéru Medical Area na METAV 2016 byl stávající výstavní seznam rozšířen o vlastní nomenklaturu s více než 30 položkami pro zdravotnickou techniku.

metav2

Centrální oblast výstavy METAV bude obohacena o čtyři sekce
S tímto profilem zapadá Medical Area do veletrhu METAV přímo znamenitě. Tento veletrh se zaměřuje na celý řetězec tvorby hodnot pro obrábění kovů. Od roku 2016 přibudou čtyři sekce týkající se témat Additive Manufacturing (Aditivní výroba), Moulding (Lisování do formy), Quality (Kvalita) a Medical (Zdravotnictví). Obsahově se navzájem obohacují. Zdravotnická technika i výroba nástrojů a forem jsou náročnými odběrateli obráběcích strojů. Zdravotnická technika používá pro svou výrobu formy a nástroje. Obě odvětví kladou nejvyšší nároky na kvalitu ve výrobě. Řešení přináší Quality Area. Návštěvníci Medical Area se mohou navíc v Additive Manufacturing Area informovat o nových možnostech aditivní výroby. Nabízející subjekty se v rámci jedné sekce prezentují jako jednotliví vystavovatelé nebo na společných stáncích. Do každé sekce je integrováno fórum pro prezentaci aktuálních témat.

Ulrich Krenzer, jednatel centra Mapal Kompetenzzentrum VHM, Miller v Altenstadtu, je o přesvědčen o správnosti nové koncepce. „Zdravotnická technika nabízí obrovský potenciál, ale současně vyžaduje i vývoj vlastních řešení. Například požadavky v zubním lékařství jsou uspokojovány za pomoci upravených geometrií a speciálních řezných nástrojů. Máme velkou radost, že je tento obor zastoupen na METAV 2016 vlastní sekcí," říká.

Partnerem Medical Area je VDMA Arbeitsgemeinschaft Medizintechnik. Od svého založení v březnu 2014 představuje platformu pro výrobně technické otázky ve zdravotnické technice. Jürgen Lindenberg, jednatel společnosti Citizen Machinery Europe GmbH v Esslingenu, která je členem Arbeitsgemeinschaft Medizintechnik a dlouholetým vystavovatelem na METAV, říká: „Nové sekce na METAV jsou dobrou příležitostí, jak cíleně oslovovat zákazníky z příslušných oborů. Chceme ještě lépe poznat požadavky zdravotnické techniky a dále rozvíjet naši vysokou kompetentnost v mikroobrábění pro tuto zákaznickou skupinu. METAV k tomu nabízí vhodnou šanci."

Partnerem METAV je Cluster MedizinTechnik.NRW
Regionálně je Medical Area podporována Clusterem MedizinTechnik.NRW se sídlem v Düsseldorfu. Jednatel dr. Oliver Lehmkühler říká: „Díky nové sekci Medical Area spojuje METAV dva ústřední obory v Severním Porýní-Vestfálsku: obrábění kovů a zdravotnickou techniku. Tím podtrhuje vysokou kvalitu technologií a vyzdvihuje výrobky pro zdravotnictví ze Severního Porýní-Vestfálska. Jako partneři Medical Area máme radost, že můžeme vysoce inovativním podnikům ze Severního Porýní-Vestfálska, které působí na tomto rozhraní, umožnit větší zviditelnění."Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..