Google překladač: English Deutsch

Válečkovací nástroje jsou dnes již důležitým pomocníkem v oblasti beztřískové úpravy povrchů a mezi jejich výhody patří i schopnost tvarové změny vašich obrobků. Tyto aplikace jsou dnes již hojně používány v mnoha oblastech strojírenství z důvodu velice nízkých pořizovacích nákladů a vysoké produktivity. V následujícím článku bychom rádi přinesli alespoň hrubý nástin technických možností, které tvarové válečkovací nástroje přinášejí.

U všech představených nástrojů záleží na volbě uživatele, zda bude při obrábění rotovat nástroj nebo obrobek. Při nízkých vstupních nákladech nabízí tato technologie řadu výhod, patří mezi ně například vysoká produktivita a snadná výměna opotřebených dílů.

 

Nástroj pro rozválcování
Tento nástroj se využívá v oblastech tvarových spojů dvou různých součástí nebo pro vytváření vnitřních profilů v součástech. Výhodou této technologie jsou krátké výrobní časy. Rychlost válečkování je až 30 m/min, posuv až 0,5 mm/ot. (Jedná o doporučené hodnoty, skutečné podmínky je nutné zvolit dle konkrétní situace.)

 

Nástroj na zaválcování
Používá se například pro zaválcování dosedacích ploch ventilů v tělesech armatur.Tento typ nástrojů je vhodný pro automatický proces výroby, dosedací plochy jsou polohovány a fixovány pomocí nástroje. V nabídce je rozsah průměrů od DN 15 do DN 350. Doporučená rychlost válečkování je až 70 m/min, posuv až 0,5 mm/ot.

 

Lemovací radiální nástroj
Nástroj je určen pro vytváření různých profilů ukončení tenkostěnných dílů - vnitřních profilů v součástech, při rychlosti válečkování až 50 m/min, posuv až 0,5 mm/ot.

 

Nástroje pro vnitřní a vnější vroubkování
Tyto nástroje jsou určené k tvarovému válečkování vnějšího nebo vnějšího vroubkování.
Rychlost válečkování až 50 m/min, posuv až 0,5 mm/ot.

 

Videa a animace práce jednotlivých nástrojů jsou ke zhlédnutí na internetových stránkách

www.albaprecision.cz

.

.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news