Google překladač: English Deutsch

Na výroční tiskové konferenci v Kirchheimu pod Teckem oznámila společnost Makino, že uvádí na trh stroj a500Z, kterým doplňuje svou řady pětiosých horizontálních obráběcích center. Toto obráběcí centrum založené na osvědčené technice řady a1 je navrženo pro požadavky výroby složitých součástí.

makino-1

Průmyslové obory: Výroba součástí, formy pro tváření a lití, automobilový průmysl, průmyslové komponenty, letecký průmysl, malosériová výroba

Výrobní operace: simultánní pětiosé frézování, indexované obrábění

Vysoce tuhá konstrukce a nízký moment setrvačnosti vřetene pětiosého horizontálního obráběcího centra a500Z zaručuje stejnou efektivitu, která by byla normálně očekávána u čtyřosých strojů. Tuhost a výborná stabilita jsou zaručeny ložem odlitým z jednoho kusu, podpěrou ve třech bodech a šikmou konstrukcí lože. Symetrická skloněná konstrukce, podobná některým strojům řady a1, zaručuje minimalizaci silové vazby, a tím umožňuje dosáhnout většího výkonu. Díky inovativní technologii Makino má otočný stůl minimální přesah a výbornou tuhost.

Zvýšená produktivita
Stroj a500Z má vřeteno HSK-A63 Makino s velkým krouticím momentem, 303 N•m. Přední strojírenské podniky se musí umět vypořádat s častými změnami modelů obráběných dílů, krátkou dobou na přeprogramování, množstvím pozicování a indexování během obrábění a manuální kontrolou obrobků přímo na stroji. Centrum a500Z má díky krátké vzdálenosti mezi středem otáčení osy A a obrobkem velkou přesnost pozicování. Minimalizace rozdílů úrovní na přechodech při indexování, schopnost pohybovat i těžkými polotovary a velké zrychlení a zpomalení při simultánním pětiosém obrábění dále zkracují dobu obrábění i neproduktivní přípravné doby.

Obráběcí centrum má zdvihy v ose X 730 mm, v ose Y 750 mm a v ose Z 700 mm. Maximální průměr obrobku je 630 mm, výška 500 mm a hmotnost 400 kg. Efektivitu dále zvyšují vysokorychlostní automatický přenášeč palet (APC) a funkce vodorovného podavače.

Provozní přesnost a omezení vlivu teploty
Stroje Makino jsou známé tím, jako dokážou omezovat vliv teploty – a obráběcí centrum a500Z není výjimkou. Tepelně symetrická struktura, která je kombinována s efektivním odvodem tepla od vřetene a součástí uložení stolu, jako jsou kuličkové šrouby a motory, zajišťují stabilitu stroje a přesnost obrábění během mnoha hodin provozu. Kuličkové šrouby a matice mají vnitřní chlazení, které zabraňuje zvýšení teploty, jež by způsobilo tepelnou deformaci a následné chyby. Momentové motory v osách B a C jsou vybaveny chladícím pláštěm, který potlačuje zvýšení teploty a omezuje tepelné deformace.

Dokonalý přívod chladící kapaliny a odvod třísky
Jde-li o stroj, který je zamýšlen pro dosažení vysoké úrovně produktivity a s tím souvisejícího velkého objemu vytvářených třísek za minutu, jsou absolutně nezbytné účinný přívod chladící kapaliny a odvod třísky. Na rozdíl od běžných pětiosých center s naklápěcím stolem má a500Z pod stolem umístěnou širokou vanu. Bohatý proud chladící kapaliny z trysky umístěné nad nástrojem a chladící systém omývající svislé i vodorovné plochy zabraňují hromadění třísky, zajišťují její výborný odvod a zaručují, že třísky padají přímo do vany. Paletový podavač (PLS – pallet loading system) má také systém pro omývání vodorovných ploch a velmi dobrý systém oplachu pro lepší odvod třísky.

Nejnovější řídicí systém od firmy Makino: Professional 6
Pro další zvýšení produktivity je centrum a500Z vybaveno řídicím systémem Makino Professional 6 (PRO 6). Řídicí systém se snadno ovládá a zkracuje dobu zaškolení nových operátorů.

Funkce pro pokročilé řízení pohybu Geometric Intelligence (GI) zkracují celkovou dobu cyklu obrábění u typických vyráběných dílů, např. hydraulických ventilů nebo skříněk elektroniky. GI Drilling umožňuje vřetenu a nástroji přejíždět od otvoru k otvoru po zakřivené dráze, a nikoliv pravouhlé. To ve srovnání s běžným vrtáním soustavy děr zkracuje neproduktivní dobu přejezdu nástroje mezi jednotlivými operacemi vrtání. Na druhou stranu, GI Milling zvyšuje výkonnost frézování ploch. Umožňuje uživateli definovat tolerance zaoblení rohu pro každou dráhu frézy.

Řídicí systém Makino PRO 6 je pro dosažení větší efektivity vybaven funkcí IAC – Inertia Active Control. IAC poskytuje zpětnou vazbu od servomotorů a nastavuje pro specifické palety s polotovarem optimální zrychlení a zpomalení.

Automatizace
Obráběcí centrum a500Z je připraveno pro automatizaci manipulace s paletami a obrobky. S obráběcím centrem jsou kompatibilní inteligentní řešení automatizace od firmy Makino, včetně systémů MMC2 a VIP s šestiosými roboty, stejně jako standardní automatizační systémy dostupné na trhu. Centrum a500Z může být snadno integrováno také do stávajících systémů.

www.makino.eu

makino-2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news