Google překladač: English Deutsch

Ruukki jako expert na speciální oceli soustavně vyvíjí a rozšiřuje rozsah služeb pro uspokojení rostoucích potřeb zákazníků. Nové služby nabízené firmou Ruukki umožňují našim zákazníkům zlepšit jejich konkurenceschopnost a zaměřit se na jejich klíčové činnosti, zatímco my jim poskytneme potřebná řešení. Služby laserového svařování Ruukki jsou skvělým příkladem našich schopností a inovativnosti zaměřené na zjednodušení a zrychlení procesů našich zákazníků a současnému zvýšení jejich bezpečnosti.

ruuki1

Servisní centrum Ruukki v Uusikaupunki má k dispozici tři stroje Schuler – Held pro laserové řezání a svařování. Tyto stroje jsou vybaveny CO2 lasery Rofin - Sinar (5 kW and 8 kW). Se zařízeními Ruukki je možné laserové svařování uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a pokovených plechů. Rozsah tlouštěk se pohybuje od 0,5 do 8 mm přičemž maximální šířka plechu je 4 500 mm a délka 18 000 mm.
Laserové svařování umožňuje spojování plechů různých tlouštěk, pokud rozdíl v tloušťkách není větší než 2 mm. Touto technologií mohou být spojovány také plechy různých tříd oceli. Ruukki může dodat svým zákazníkům tenké a široké plechy (až do 4,5 m šířky a 18 m délky), což poskytuje novou úroveň svobody v návrhu finálních produktů.
ruuki2Plechy vytvořené pomocí laserového svařování mohou být považovány za téměř celistvé s odpovídající kvalitou. Pokles mechanických vlastností v tepelně ovlivněné oblasti je nevýznamný a výrazně nižší ve srovnání s MAG svařování. Laserové svařování je tudíž nejlepší dostupnou metodou pro spojování vysokopevnostních a otěruvzdorných ocelí.
Díky malému množství vneseného tepla při laserovém svařovacím procesu je tepelně ovlivněná oblast třikrát menší ve srovnání s tepelně ovlivněnou oblastí po MAG svařování. Velmi nízké vnesené teplo také zajišťuje dobrou vrubovou houževnatost ve svarech a tepelně ovlivněné oblasti. Na základě tahových zkoušek laserových svarů provedených v Institutu zemědělských strojů v Poznani byl zjištěn pouze velmi malý pokles pevnosti. Výše zmíněné testy byly provedeny na ocelích Raex 400 a Optim 700 MC. V případě oceli Raex 400 pevnost poklesla pouze o 8 %, přičemž u tradičního způsobu svařování by to mohlo být až o 22 %. Pokud jde o ocel Optim 700 MC, pokles pevnosti po laserovém svařování byl pouze 2 %. Navíc tažnost spoje byla u laserového svařování téměř dvojnásobná v porovnání s tradičním svařováním.

Laserové svařování nepoužívá přídavné materiály, výsledkem je téměř neviditelný svar a povrch svařovaného plechu je rovný. Proto laserové svařování zajišťuje velmi dobré mechanické vlastnosti svaru i tepelně ovlivněné oblasti. Rozměrové tolerance jsou nízké a rovinnost je výborná vzhledem k nízké svařovací energii a konstantní vysoké svařovací rychlosti redukující deformace.
Výhody laserového svařování jsou obzvlášť ceněny výrobci sklápěček a kontejnerů. Laserové svařování jim umožňuje získat ocelové plechy vysoké kvality s požadovanými rozměry jako konstrukční materiál pro stěny kontejnerů nebo sklápěček. Výrobci, kteří svěří svařovací procesy tak zkušenému a profesionálnímu partnerovi jako je Ruukki, se mohou také zaměřit na jejich klíčové aktivity a výrazně zredukovat výrobní čas.


www.ruukki.cz

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news