Google překladač: English Deutsch

kovosvit1 JLD 3113Přednímu českému výrobci obráběcích strojů, strojírenské společnosti Kovosvit MAS, se daří v segmentu high-tech obráběcích strojů s vysokou přidanou hodnotou. V letošním roce dodá pětiosá vertikální obráběcí centra do Indie, další pětiosý stroj pak zamíří do Německa. Zájem o high-tech obráběcí centra tak vyrovnává zatím nižší poptávku po běžných obráběcích strojích, kterou Kovosvit MAS v posledních měsících zaznamenal. Daří se i provozu slévárny, který dosahuje rekordních tržeb.

„S našimi pětiosými centry se prosazujeme kromě Indie též na náročných trzích Evropské unie, kde se nám v minulosti tolik nedařilo. Po francouzské firmě Safran, které jsme dodali obráběcí stroje v minulém roce, dodáme letos pětiosé centrum německé společnosti Kessler," říká Libor Kuchař, předseda představenstva a generální ředitel společnosti, a doplňuje: „Tyto zakázky nám pomáhají vykrýt určité ochlazení poptávky po běžných strojích naší produkce, které v posledních měsících zaznamenáváme. Je otázkou, zda jde o výkyv, nebo o příznak určitého ochlazení českého průmyslu."

Radost dělají Kovosvitu také novinky, které v minulých letech podnik uvedl na trh. Největší úspěch má mezi zákazníky inovované tříosé vertikální obráběcí centrum MCV800. Zákazníci s tímto strojem dostávají oproti jeho předchůdci za stejnou cenu výrazně vylepšený moderní kompaktní stroj s menší zástavbovou plochou, moderním designem i s lepšími parametry vřetene. Nejlepším důkazem je, že se tohoto stroje za druhou polovinu roku 2018 prodalo na 50 kusů, což činí z MCV800 nejúspěšnější novinku za poslední desetiletí.

„Zájem je i o nový soustruh KL285, který jsme představili v minulém roce na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a který na Zákaznických dnech v Kovosvitu poprvé představujeme ve variantě QUICK s řídícími systémy jak od společnosti Fanuc, tak Siemens. Ve výrobě je v současné době pět kusů tohoto soustruhu, přičemž jeden je již prodaný a na ostatní máme zájemce. Když se ohlédnu, tak můžu konstatovat, že s žádnou produkční novinkou v minulých letech jsme nešlápli vedle," říká Libor Kuchař.

Pozitivně se projevily také loňské zásahy do provozu slévárny, které přispěly k zefektivnění produkce. Zatímco v minulých letech byl provoz slévárny neefektivní, v letošním roce generuje zisk, přičemž v prvních měsících roku 2019 generuje rekordní tržby převyšující 40 milionů korun měsíčně. Do provozu slévárny, respektive do jeho ekologizace, v minulém roce Kovosvit MAS investoval desítky milionů korun.

Svou produkci prezentoval Kovosvit MAS na tradičních Zákaznických dnech, na kterých přivítal ve dvou dnech na šest set hostů z řad zákazníků, dodavatelů i zástupců médií. V showroomu společnost prezentovala zmíněné nové soustruhy KL 285 s řídícími systémy Siemens a Fanuc, dále pětiosá vertikální obráběcí centra MCU450, MCV1000 5AX a MCU700V-5X. Divize MAS Automation, jež dodává zákazníkům automatizované a robotizované linky na klíč, prezentovala oblíbené tříosé vertikální obráběcí centrum MCV800 QUICK s robotizací. Tradiční Zákaznické dny v Kovosvitu MAS se nesly v duchu oslav 80 let od založení společnosti. V roce 1939 ji v Sezimově Ústí založil Jan Antonín Baťa.

www.kovosvit.cz

kovosvit JLD 2828
© Kovosvit MAS, foto Jiří Linhart

kovosvit JLD 2935
© Kovosvit MAS, foto Jiří Linhart

kovosvit JLD 3113
© Kovosvit MAS, foto Jiří LinhartKalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..