Google překladač: English Deutsch

Značně zvýšené ceny surovin s rostoucí intenzitou zesilují konkurenční tlak ve strojírenských odvětvích. V současné době je stále důležitější vyrábět s optimálními náklady, a to nejen v důsledku sníženého objemu zakázek.
Právě zde se prosazují kruhové taktové obráběcí stroje firmy Wolf Maschinenbau AG. Stroje se používají pro výrobu velkého množství soustružených dílů. Spektrum výrobků zahrnuje průměry od 1 mm do 26 mm; rozsah délek činí 1,5 mm až 80 mm (normální standardní stroj) a při posuvné konstrukci až 200 mm. Lze provádět obrábění od jednoduchých kolíků, distančních čepů a speciálních šroubů, přes kolíky konektorů až po kompletní obrábění složitých dílů pro lékařskou techniku.

Optimální využití tyčového materiálu
Protože ve většině podniků vznikají ještě použitelné zbytky tyčí, vyvinula firma Wolf Maschinenbau AG jako novinku pro další úsporu materiálu zařízení, které je integrováno do podávacího zásobníku tyčí a jež je schopno tyto zbytky tyčového materiálu zpracovat. Díky tomuto jednoduchému a velmi rychlému přestavení podávacího zásobníku tyčí lze kromě výše uvedené úspory materiálu výrazně zkrátit dobu přípravy, a tím zvýšit produktivitu.

Kruhové taktové obráběcí stroje firmy Wolf jsou konstruovány tak, aby při zpracování tyčového materiálu byl zbytek zpravidla kratší než vyráběný díl. Největší možnou úsporu materiálu lze dosáhnout kombinací mechanického systému vkládání a dělení pilami při zohlednění malého přídavku na obrábění.

Zvýšená efektivita použitím kruhového materiálu
Použitím kruhového materiálu až do průměru 13 mm lze dodatečně snížit náklady na výchozí materiál. Na základě možnosti zdvojeného přísunu materiálu, resp. zdvojeného obrábění lze zdvojnásobit počty kusů za minutu a podstatně zvýšit dobu plně automatické výroby. Díky této optimální kombinaci úspory surového materiálu, zvýšené produktivity a snížení využití pracovníků je zaručena ekonomická účinnost stroje.

Integrovaný systém měření
Kruhové taktové obráběcí stroje firmy Wolf konstruované kompaktním a stavebnicovým systémem poskytují další inteligentní a inovativní technická řešení.
Pro obráběcí stanice stroje, které při výrobě soustružených dílů zůstanou volné, byl vyvinut systém měření délek a průměrů. To umožňuje již při výrobním procesu provádět integrovanou 100% kontrolu kvality.

Flexibilita a snižování nákladů
Díky kompaktní a stavebnicové konstrukci kruhového taktového obráběcího stroje je v nejkratší době možné flexibilní přizpůsobení pro další vyráběné díly.
Pro výrobu dílů na kruhových taktových obráběcích strojích Wolf lze současně použít až 15 obráběcích stanic. Integrované nevyužité obráběcí stanice lze aktivovat, resp. deaktivovat nezávisle na sobě. Krátká doba přípravy se dosahuje použitím rychloupínacích systémů pro výměnu nástrojů.

Podstatným přínosem k flexibilitě a krátké době přípravy jsou upínací talíře vyvinuté firmou Wolf. Upínací sílu na upínacím talíři lze plynule regulovat. Tím lze nezbytné upínací síly přizpůsobit průměru dílu a silám vznikajícím při obrábění. Tak je zaručena přesnost opakování a spolehlivé upnutí dílů.

Upínací systém a upínací talíř jsou také konstruovány stavebnicovým způsobem. Při přestavení kruhového taktovacího obráběcího stroje na jiný průměr dílů se musí vyměnit pouze vložky upínacích čelistí u přísunu materiálu, systému vkládání a upínacího talíře. Také upínací páku lze v případě potřeby rychle a jednoduchým způsobem vyměnit.

Možnost zdvojeného obrábění
Pro výrobu dílů s méně komplexními obráběcími operacemi nabízí firma Wolf Maschinenbau AG kruhové taktové obráběcí stroje s koncepcí zdvojeného obrábění. Tato koncepce se používá mj. při obrábění kruhového materiálu pro díly, jako jsou např. dutinky kabelů, distanční čepy atd. Díky současnému obrábění dvou dílů je možné dosáhnout výkonů až 120 dílů za minutu.

V důsledku stoupajících cen surovin, konkurenčnímu tlaku a pro dosažení úspory materiálových nákladů přechází stále více výrobců k používání protlačovaných výlisků. Zvláště u typických protlačovaných výlisků, jako jsou např. šrouby, šroubové spoje atd., nalézá zdvojené vedení, resp. zdvojené obrábění své ekonomicky atraktivní použití.

Na základě nejnovějších výsledků vývoje a různých možností modifikací kruhových taktových obráběcích strojů Wolf, zvláště na základě dále vyvinutých obráběcích jednotek, lze hospodárně vyrábět částečně typické podélně soustružené díly s ohledem na úsporu nákladů a materiálu. Výrobní výkon oproti konvenčním podélným soustruhům je přitom mnohonásobně vyšší. Kruhové taktové obráběcí stroje Wolf tak nabízejí ekonomicky výhodnou alternativní výrobu soustružených dílů při optimálním využití materiálu.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news