Google překladač: English Deutsch

TECNOMAGNETE je světový výrobce magnetických systémů, v České a Slovenské republice je zastoupený firmou MAG Centrum s.r.o. Hlavní produkci firmy tvoří permanentní magnety, elektromagnety ale především velmi žádané elektro-permanentní magnetické systémy. Statisíce aplikací po celém světě dělá z produktů firmy TECNOMAGNETE jasnou jedničku v magnetickém upínání a manipulaci. Jen v Čechách a na Slovensku má firma MAG Centrum s.r.o. více jak 4 000 aplikací.

mag1 obr2

V posledních letech patří mezi nejžádanější produkty firmy oboustranné elektro-permanentní magnetické desky MillTec pro upínání obrobků při frézování. Tato technologie se dále velmi úspěšně rozšířila do oblasti upínání forem při vstřikování plastů, kde umožňuje minimalizovat tloušťku magnetu na pouhých 37 mm, ale také pro upínání nástrojů při tváření. Tyto produkty nejen že snižují neproduktivní časy strojů při přepínání a výměnách obrobků, forem a nástrojů, ale díky dalšímu příslušenství velmi zjednodušují výrobu a jsou velmi efektivním nástrojem jak při sériové, tak hlavně při kusové výrobě.
Další oblastí, kde se můžete setkat s elektro-permanentní technologií, je manipulace s feromagnetickým materiálem. Jedná se totiž o nejbezpečnější manipulaci jak s kusovými materiály, tak i např. s více plechy najednou.

Oboustranné magnety MillTec pro horizontální, portálové, vertikální a pětiosé CNC obráběcí stroje
V oblasti upínání obrobků při frézování nabízíme unikátní technologii oboustranného magnetu MillTec. Jedná se o patentovaný produkt, který disponuje všemi výhodami elektro-permanentní technologie, navíc má magnet celokovový povrch a díky oboustrannému magnetickému upnutí dochází k odstranění veškerých vibrací mezi stolem stroje a obrobkem.
Technologie MillTec je úspěšně aplikována na všechny typy obráběcích strojů. Své uplatnění nachází jak při upínání rozměrných obrobků na horizontálních a portálových CNC strojích, tak na vertikálních a pěti osých centrech.
Při upínání rozměrných dílců se používají sestavy jednotlivých magnetů. Takové sestavy Vám umožní upínat neomezené velikosti obrobků bez jakékoli upínky a mechanických přípravků.

Další výhodou magnetického upnutí obrobku je dokonalý přístup k obrobku ze všech stran a to na jedno upnutí. Při využití pólových nástavců je možné bez problému vrtat průchozí otvory a upínat nerovné obrobky bez mechanických deformací. Snadné ovládání je zajištěno pomocí elektronické ovládací jednotky. Konektorové připojení pak umožňuje po zmagnetování odpojit jednotku od magnetu a obrobek je pak bezpečně upnut a držen permanentní silou magnetů neomezeně dlouhou dobu.

Dále je oboustranná technologie MillTec dostupná také na kruhových magnetech pro 5osé obráběcí stroje. Magnety s tloušťkou pouhých 42 mm a technologií oboustranného upínání zajišťují absolutně tuhé propojení obrobku a stroje. Použitím elektro-permanentního magnetu při 5osém frézování dosáhnete veliké časové úspory při samotném upínání, ale hlavně vám tato technologie umožní upínat mnohem větší obrobky, které byste na stroji jinak upínat nemohli. Svůj stroj využijete tedy skutečně „naplno". Kruhové magnety se vyrábí ve velikostech, které korespondují se standardními rozměry stolů 5osých center.

www.magcentrum.cz

mag1 obr1Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news