Google překladač: English Deutsch
T+T 9/2009

DMG představí na veletrhu EMO v Milánu živě v akci více než 30 high-tech obráběcích strojů, z toho 7 v celosvětové premiéře. Pozornost výrobců z celého světa se od 5. do 10. října 2009 zaměří na veletrh EMO v Milánu, konaný v nové „Fiera Milano“. Na této celosvětové výstavě obráběcích strojů – v hale č. 4 ve své expozici s rozlohou 1 554 čtverečních metrů – předvede DMG živé ukázky obrábění na 30 high-tech strojích ze všech technologických oblastí. Dále zde bude odborné veřejnosti představen reprezentativní průřez spektrem zákaznicky orientovaných služeb DMG, jako i množství novátorských softwarových modulů a nástrojů pro řízení. Celkově shrnuto, DMG prokáže svojí přesvědčivou prezentací na tomto veletrhu svoji pozici vedoucího světového výrobce v oblasti třískových obráběcích strojů a zároveň zvýrazní svoje vedoucí postavení v oblasti technologií a inovací.

Celosvětová premiéra DMU 50 eco –
nejlepší technika za nepřekonatelnou cenu

Kromě jiných exponátů bude na mezinárodním fóru v Milánu představena i nová univerzální CNC frézka DMU 50 eco. Tento novátorský produkt zapůsobí vysokou přesností a spolehlivostí a celosvětově zahájí novou epochu v laboratořích, školících provozech a dílnách, stejně jako i ve výrobě nástrojů, přípravků a forem. Svojí konstrukcí se stabilními křížovými saněmi a dobře přístupným pracovním prostorem se DMU 50 eco nabízí jako ideální základ nejen pro kusovou ale i produktivní a hospodárnou malosériovou výrobu.
Rozsáhlé základní vybavení s otočným stolem, výkonným 16místným měničem nástrojů a centrálně mazaným válečkovým vedením vytváří ty nejlepší předpoklady pro obrábění i komplexních obrobků s vysokými výrobními nároky. Dalšími výraznými črtami jsou digitální pohony všech os umožňující zvýšit dynamiku pohybů, systémy přímého odměřování dráhy pro dosažení vysoké přesnosti a nejmodernější řídící technologie s ergonomickým řídícím panelem ECOLINE a 3D-softwarem, poskytující optimální programovací možnosti a maximální komfort obsluhy.

Celosvětová premiéra DMF 260-11 linear –
nová velikost na trhu obráběcích center s pojízdným stojanem

Stroj DMF 260-11 linear, který DMG vystavuje poprvé na světovém fóru právě na EMO Milano, je stroj otevírající novou dimenzi v oblasti obráběcích center s pojízdným stojanem. Slova o nové velikosti nejsou nadsázkou, protože v porovnání s existující typovou řadou nabízí nová série 11 rozhodující přidanou hodnotu rozměrů svého pracovního prostoru a tím i rozšíření obráběcích možností. Osa Y má teď velikost zdvihu 1 100 mm (+180 mm), zatímco velikost zdvihu osy Z se vůči předchůdci prodloužila o 80 mm na současných 900 mm.
Na tuto výhodu zvětšeného pracovního prostoru navazuje modulární stavebnicový systém, umožňující uživateli vybrat si optimální variantu z nabízených vyhotovení a příslušenství. Tak mohou být nová centra s pojízdným stojanem od společnosti DMG nabízena volitelně s nebo bez lineárního pohonu dlouhé osy X. Pro zachování stejné optimální flexibility nabízí stroj DMF 260-11 linear dynamické rychloposuvy až 80 m/min. Model DMF 260 mohl ve srovnatelných aplikacích nabídnout jen 40 m/min.
Nová diferenciace jednotlivých variant umožňuje typové řadě DMF 11 okamžitě a ještě přesněji plnit požadavky praxe. Dokazuje to kromě jiného i osa B nabízená jako opce, a integrovatelná osa C, která umožňuje strojům typové řady DMF 11 bez úprav okamžitě realizovat pětiosé simultánní obrábění. Svobodu volby má zákazník i ve výběru možných variant vřetene, počínaje vřeteny s upínáním nástrojů SK40/HSK-A63 s otáčkami 8 000 min-1 a kroutícím momentem 150 Nm, až po vysokovýkonné varianty s upínáním nástrojů SK 50/HSK A100 s otáčkami 10 000 min-1 a kroutícím momentem 288 Nm.

Celosvětová premiéra ULTRASONIC 10 –
vynikající pro obrábění malých obrobků

Třetí premiérovou novinkou na výstavě EMO Milano 2009 je ULTRASONIC 10. Tento inovativní produkt zaujme na první pohled svým mimořádně kompaktním konstrukčním řešením. Tomuto high-tech stroji s rozsahem zdvihů 120 × 120 × 200 mm postačují jenom 2 m2 plochy a průchozí profil pouhých 800 mm × 1 800 mm (šířka × výška). Tyto parametry umožňují transportovat nový ULTRASONIC 10 bez jakýchkoli problémů každým běžným typem dveří a umístit jej například i do zubní laboratoře.
Z hlediska použité technologie nabízí ULTRASONIC 10 přirozeně všechny ty vlastnosti, které přinesly celosvětový úspěch jeho většímu bratrovi. Platí to i pro integraci otočného stolu (4/5 os) s technologií kroutícího momentu pro 5osé simultánní obrábění a stejně i pro možnou adaptaci HSK systému, který umožňuje vykonávat ultrazvukové i vysokorychlostní obrábění střídavě podle potřeby.
Nově použitý vysokofrekvenční hřídel HSK 25 s max. otáčkami 42 000 min-1 (volitelně > 60 000 min-1) chlazený vodou rozšiřuje spektrum materiálů, které je možné na stroji ULTRASONIC 10 obrábět. Stroj tak zvládá bezkonkurenční rozsah zpracovávaných materiálů sahající od měkkých přes tvrdé až po pokrokové materiály (tvrdokov, keramika, sklo, korund, atd.).
Mezi další volitelné vybavení patří integrovaná automatická 4stanicová kruhová jednotka nebo alternativně 10stanicová kruhová jednotka se zásobníkem na přibližně 120 hotových obrobků. Díky nim lze vytvořit plně automatické frézovací centrum na obrábění malých dílů. Řízení stroje a také řízení procesu zajišťuje systém Siemens 840D solutionline, který se svými inovačními řídícími vlastnostmi i množstvím procesně optimalizovaných softwarových řešení už osvědčil v mnoha aplikacích. V oblasti ultrazvukového, resp. vysokorychlostního obrábění nabízí tento systém bezkonkurenční kvalitu.
Souhrnem svých vynikajících možností nabízí stroj ULTRASONIC 10 dokonalý výkon pro dentální, hodinářský a klenotnický průmysl, jako i pro μ-mechaniku a jemnou mechaniku.

Dále na výstavě EMO zaujmou inovace DMG v oblasti integrovaného kompletního obrábění TurnMill a vysoce produktivní vícevřetenová technologie od GILDEMEISTER Italiana. Kompaktní krátký podavač tyčí z programu DMG Service Products, který bude mít taktéž svoji premiéru, završuje tento festival inovací, kterým se DMG bude prezentovat na EMO Milano 2009.

www.dmgczech.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news