Google překladač: English Deutsch

Od července 2014 musejí být podniky vyrábějící ocelové nosné konstrukce certifikovány. Tomu předchází náročný interní proces se závěrečným auditem, který provádí externí certifikační organizace. Až do této doby však platí obě normy, tzn. příslušná národní norma nebo evropská EN 1090. To znamená, že zadavatel zakázky může již dnes požadovat dodržení normy EN 1090.

 

 

 

fronius-01

Dobrá zpráva: všem vlastníkům svařovacího systému TransSteel z produkce společnosti Fronius odpadá časově náročný proces spojený s vyžadováním a získáváním specifikace svařovacích postupů (WPS).

fronius-02Proces zajištění shody a možná úspora

Skupina norem EN 1090 nahrazuje v Evropě dosud platné prováděcí normy pro ocelové nosné konstrukce. V souladu s touto skutečností mohou podniky prodávat pouze výrobky s platnou CE certifikací. Výrobci kovových konstrukcí mají povinnost se nechat certifikovat, aby tak prostřednictvím auditu splnili předpoklady k získání certifikačního čísla k certifikační (CE) značce. Tento proces (zajištění shody) předpokládá pět kroků:

  1. rešerše informací vztahujících se k uvedené normě a k příslušným třídám provedení
  2. vyškolení pracovníků odpovídající požadavkům normy
  3. zavedení systému zajištění kvality
  4. vytvoření specifikace svařovacích postupů (WPS)
  5. audit provedený certifikačním místem

 

Na čas a náklady náročný krok číslo 4, tzn. specifikaci svařovacích postupů (WPS), převzala pro svoji typovou řadu svařovacích systémů TransSteel do své režie společnost Fronius. Kovovýrobci si tak ušetří celý, s tímto bodem spojený, pracovní proces.

fronius-03Plaketa umístěná na viditelném místě svařovací soupravy

Specifikace svařovacích postupů (WPS) musí poskytovat informace o svařovacím postupu, průměru svařovacího drátu, přídavném materiálu, druhu svaru a o tloušťkách svařovaných materiálů. Tyto specifikace (WPS) v případě přístrojů TransSteel platí pro ocelové konstrukce třídy provedení (EXC) 1 a 2. Specifický postup MAG (Metal-Aktivgas), který se zde využívá, je založený na charakteristice „Steel“ a platí pro běžné přídavné a pomocné materiály používané ve výrobě ocelových konstrukcí, které jsou uvedené ve specifikaci svařovacího postupu.

fronius-04Svařovací systémy řady TransSteel jsou všestranně přizpůsobeny
nárokům a potřebám svářečů pracujících s ocelí

Balíček pro zajištění shody s EN si může uživatel jednoduše objednat spolu se svařovacím systémem TransSteel, anebo v případě potřeby doobjednat kdykoliv později. Splnění normy EN 1090-2 pro ocelové konstrukce třídy provedení (EXC) 1 a 2 potvrzuje plaketa umístěná na viditelném místě svařovací soupravy.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news