Google překladač: English Deutsch

Krátké časy zpracování a vynikající přesnost ve všech krocích obrábění jsou charakteristickými rysy sdílenými všemi obráběcími stroji HURCO. S inovativní řídící jednotkou na bázi počítače začal příběh úspěchu Hurco v roce 1968 v americkém státě Indiana.

HURCO Historie1

Nejrychlejší cesta k hotovým obrobkům
Během své práce v odbytu pro továrního výrobce Humston Companies se Gerald Roch naučil, že manuální seřízení a řízení výroby znamenalo, že práce nebyla skutečně ekonomicky rentabilní pro výrobce kusových součástí a malých sérií v kovoobrábění. Inženýr tudíž přišel s myšlenkou vybavení strojů na ohýbání kovů automatizovaným řídícím systémem. Dnes toto může pro nás znít jako samozřejmá věc, ale koncepce byla tehdy kompletně nová. Ve svých ranných létech se počítače nacházely pouze ve veřejných institucích a byly velmi velké a drahé. Avšak, Roch a jeho obchodní partner Edward Humston věřili v tuto vizi, a to je navedlo v roce 1968 k založení HURCO Companies Inc. (HU jako Humston, R jako Roch a CO jako Company).

Světově první automatizované řízení pro stroje na ohýbání kovů bylo nazváno "Autobend". Firma HURCO začala prodávat řídící jednotku již od roku 1969, s potřebným počátečním kapitálem poskytnutým 21 soukromými akcionáři. Avšak, bylo to o 10 let později, než inovativní komponent konečně obchodně prorazil.
Roch pracoval nepřetržitě na zdokonalování Autobendu. S pomocí CNC 2-osého řízení mohly být nyní v programování předepsány požadovaný úhel ohybu a délka nástroje. Autobend také získal inovativní instalační podporu, která umožnila uživatelům instalovat si program vlastními silami. Operátoři na strojích tudíž obnovovali řízení během výrobního procesu.

HURCO technologický lídr po dobu 50 let
Tato základní myšlenka Geralda Rocha byla firmou HURCO prosazována konzistentně: zvyšování ziskovosti dílenské produkce – zejména u výroby kusových součástí a malých sérií – snižováním seřizovacích a programovacích časů. Od roku 1974 již technologický lídr uvedl na trh první CNC řízený frézovací stroj, inovaci, která by se nadále stala srdcem portfolia společnosti. O dva roky později, v roce 1976, HURCO představilo první verzi dialogového programování. Toto "konverzační programování" bylo považováno za velký krok směrem k dalšímu technologickému vývoji. Rok 1979 zažil více než 30 procent výnosů společnosti generovaných mimo USA. Pro výrobu řídících prvků bylo používáno stále více a více vlastních strojů HURCO. Firma HURCO představila první CNC 3-osý stroj v roce 1986 a své první 5-osé obráběcí centrum portálového typu v roce 2003. Akvizice společnosti a společné podniky znamenaly, že přítomnost HURCO na trhu se zvýšila také v Evropě. Průmyslový národ Německa hrál klíčovou roli: od roku 1988 nadále, firma HURCO GmbH Deutschland v Plieningu nedaleko Mnichova převzala prodej a zákaznický servis pro celou Evropu.

Od samého počátku HURCO nejen konstantně investovala do nových produktů, ale principiálně do dalšího vývoje těch stávajících. Společnost zaměstnává velký tým vlastních inženýrů, mechaniků a IT specialistů. V roce 1984, řízení Ultimax s dvěma obrazovkami dále zjednodušilo programovací kroky a toto bylo následováno uvedením řídícího systému Vmax na trh v roce 1997, WinMax Desktop v roce 2000 a WinMax softwaru v roce 2006. "CNC stroje nabízené firmou HURCO jsou neustále přizpůsobovány tak, aby odpovídaly měnícím se požadavkům zákazníka. Obrobky se stávají komplexnějšími a sofistikovanějšími. Kombinujeme nové požadavky se schopností CNC řízení," objasňuje Michael Auer, generální ředitel HURCO Deutschland. "Máme v HURCO podpůrné procesy, které umožňují rychlou implementaci novinek."

Zákazníci volí HURCO pro větší produktivitu
Když jsme se ptali "Co máte na HURCO rádi?", 65 procent respondentů řeklo na prvním místě schopnost řízení. "Dokonce zaměstnanci bez specifického programovacího vzdělání mohou být rychle zaškoleni. Nezabere to déle než dva dny, aby byli uživatelé zaškoleni k používání HURCO," vysvětluje Auer. Toto je také ústředním komponentem koncepce úspěchu HURCO: rozsáhlé školení a servisní program zajišťuje spolupráci na základě partnerství. A toto dovoluje HURCO naučit se mnoho o zvláštních požadavcích zákazníků a budoucích trendech.

"Nikdy nepřijímejte status quo" je moto Geralda Rocha. Společnost si zaregistrovala více než 60 patentů, vše díky svému pionýrskému duchu. Když mluví o sobě, říká spoluzakladatel HURCO, že měl štěstí, že viděl, jak by měly věci fungovat, a že měl po svém boku vždy kompetentní zaměstnance.

hurco Humston-Roch1

Gerald Roch (vlevo) a Edward Humston (Foto: HURCO)

HURCO GmbH Steuerung heuteKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news