Google překladač: English Deutsch

interroll1Společnost Interroll nabízí pro instalaci obloukových segmentů válečkových dopravníků širokou škálu kuželových válečků. Všechny jsou založené na kuželových prvcích, které jsou nalisované na válcovou kovovou trubku. Instalace obloukových segmentů válečkových dopravníků je o detailech, které mohou mít velký dopad na hladký tok materiálu. Nevýhody konvenčních kuželových prvků jsou zvláště patrné tam, kde jsou třeba vyšší rychlosti dopravníků, nebo tam, kde obloukové úseky nejsou správně navržené a optimálně nainstalované, popř. se na nich dopravuje jiný materiál, než který byl zamýšlen.

Stejně jako u rovných válečků má mít dopravovaný materiál rychlost do 0,8 m/s, protože při vyšších rychlostech převažují odstředivé síly nad silou tření. Setrvačnost dopravovaného materiálu potom vyvolává reakci, jež působí na kuželový prvek ve směru ke středu oblouku (viz diagram). Jestliže se tak děje po dlouhou dobu, zvyšuje se riziko, že se kuželový prvek po ocelové trubce posune. Mezi prvky se tak může objevit mezera nebo může dojít ke kontaktu s pohonnými prvky, např. pásem PolyVee, a dopravník se může poškodit.

Jestliže jsou kuželové prvky uchycené zvnějšku, mohou tak vzniknout hrany nebo body, kde dojde k dotyku částí dopravníku. V těchto bodech se mohou zachytávat motouzy či upevňovací pásky, jimiž jsou převázané balíky, nebo jiné drobné předměty, čímž může být poškozeno balení a znemožněn hladký tok materiálu.

Proměnný průměr kuželových válečků má dva důsledky: rozdílnou obvodovou rychlost odvalování, která působí, že dopravovaný materiál má tendenci sunout se ke středu oblouku, a tření, jež vytváří elektrostatický náboj. Jestliže komponenty nejsou správně uzemněny, může dojít k elektrostatickému výboji. To je nepříjemné pro uživatele, ale také to představuje riziko pro citlivý dopravovaný materiál nebo pro elektroniku dopravníku. Interroll proto doporučuje, aby oblouky válečkového dopravníku byly vždy uzemněné.

Z tohoto důvodu jako součást nepřetržité optimalizace produktů vyvinula společnost Interroll nové řešení: kuželové prvky jsou uchycené z vnitřní strany, což jim zamezuje v posunutí. Výhodou tohoto řešení je také to, že je pro uživatele neviditelné.

Kromě upevnění kuželových prvků byl také vylepšen sortiment materiálů. Šedé a černé kuželové prvky jsou vhodné pro mrazírny a mohou být používány při teplotách až –28 °C. Černé prvky mají navíc antistatické vlastnosti.

Rozsáhlé testy provedené společností Interroll ukázaly, že nové řešení nejenom zajišťuje bezproblémovou dopravu zboží, ale je také spolehlivé. Řešení je nyní dostupné na evropském trhu. Později bude uvedeno na trh také v Asii a USA.

Inovativní řešení je nyní dostupné po válečky řad RollerDrive a válečky 1700 KXO a 3500 KWO. To znamená, že všechny kuželové elementy založené na 50mm jádru jsou dostupné s kuželovitostí 1,8° v šedé a černé a s kuželovitostí 2,2° v šedé barvě.

interroll2Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..