Google překladač: English Deutsch

ERE_225_E_0004.jpgNa podzim 2007 uvádí Jungheinrich na trh nový nízkozdvižný vozík. Jedná se o elektrický nízkozdvižný ručně vedený vozík typu ERE 225 s pevnou plošinou na stání. Robustní vozík, sériově vybavený technologií střídavého proudu, byl vyvinut zejména pro rychlou a efektivní nakládku a vykládku nákladních automobilů a přepravu velkých břemen na dlouhé vzdálenosti. Vozík ERE 225 dosahuje maximální rychlosti až 12,5 km/h (s břemenem až 9,5 km/h) a může přepravovat břemena o hmotnosti 2 500 kg.

„V současné době je jasným trendem pevná plošina na stání“, říká Oliver Hiekel, výrobkový manager Jungheinrich pro ručně vedené vozíky. „Proto firma Jungheinrich vyvinula pro vozík ERE 225 novou ergonomickou koncepci plošiny.“ Pracoviště řidiče na vozíku s ojí bylo přizpůsobeno potřebám řidiče a různým možnostem použití vozíku. Velký prostor pro řidiče a řízení s možností oboustranného ovládání umožňují řidiči komfortní a bezpečný boční nebo čelní postoj, vysoká opěrka zad s integrovanou rukojetí poskytuje dodatečnou ochranu. „Řidič se musí cítit dobře – velkorysý vnitřní prostor s optimální bezpečností k tomu určitě přispívá“, doplňuje Hiekel.

Kromě měkce odpružené plošiny je kompletní pohon odpružen systémem „ShockProtect“. Tento patentovaný systém chrání plošinu před všemi nárazy. Výhoda: Páteř řidiče není zatížená, rám a veškeré technické komponenty nízkozdvižného vozíku jsou výrazně méně namáhány. Odpružená a tlumená opěrná kola spojená kulisou ProTracLink zajišťují navíc bezpečné jízdní vlastnosti vozíku ERE 225 v každé situaci a doplňují osvědčený systém Jungheinrich Curve Control. Rychlost vozíku je v zatáčkách snížena v závislosti na úhlu řízení.

Pohyby řízení jsou přenášeny bezpečně a rychle.
Nový vozík ERE 225 je sériově vybaven elektrickým řízením pomocí oje. Toto řízení zaručuje přesné a snadné ovládání vozíku. Curve Control a progresivní řízení, při kterém stačí při jízdě do zatáčky 90° vychýlit oj asi o 70°, umožňuje bezpečnou jízdu do zatáček i rovně. Díky kompaktnímu tvaru (bez ramene oje) jsou pohyby řízení přenášeny bezpečně a rychle. Zřetelné barevné odlišení přístrojů a ergonomicky tvarovaná tlačítka umožňují intuitivní ovládání. Na přání je možné dodat výškově nastavitelnou oj. Nová koncepce ovládání umožňuje nejen ergonomickou práci bez pocitu únavy po celou směnu, ale zaručuje i bezpečnou jízdu směrem vpřed i vzad. Symetrické umístění pracoviště řidiče umožňuje navíc pohodlné ovládání vozíku pravákům i levákům. Mnoho odkládacích ploch a speciální odkladač papíru na krytu baterie a v pracovní plošině doplňují kokpit nového vozíku ERE 225.

Kromě techniky střídavého proudu zajišťuje řídicí elektronika SpeedControl bezpečné a především energeticky úsporné jízdní vlastnosti nového nízkozdvižného vozíku Jungheinrich. Rychlost nastavená pojezdovým spínačem zůstává zachována v každé situaci, tedy i při jízdě do svahu a ze svahu. V případě neúmyslného sjíždění vozíku na rampě nebo ve svahu vozík ERE 225 automaticky zabrzdí. Díky generátorovému brzdění při snížení rychlosti se navíc akumuluje energie do baterie.

Dlouhá životnost i v nejtěžších podmínkách použití
Konstrukce nového vozíku umožňující snadnou údržbu zajišťuje dlouhodobé snížení provozních nákladů. Jednodílný kryt motoru bez šroubů a demontovatelné boční obložení umožňují snadný přístup ke všem komponentům.

Vysoká kapacita baterie až 465 Ah a velmi dobré využití energie umožňuje dlouhé provozní doby vozíku ERE 225. „Desetileté zkušenosti s technikou střídavého proudu jsou jednoznačně prokazatelné ve výsledcích testování této typové řady“, říká Hiekel.

Firma Jungheinrich patří k předním podnikům v oblasti manipulačních vozíků, skladovací techniky a logistických systémů. Kromě výrobků nabízí i logistické služby a dává tak svým zákazníkům k dispozici rozsáhlý program vozíků, regálových systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Akcie Jungheinrich jsou obchodovány na všech německých burzách.
www.jungheinrich.cz
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce