Google překladač: English Deutsch

regalove-systemyUspořádání výrobních prostor nebo skladu je důležité pro efektivnější fungování celého podniku. Regálových systémů v současné době existuje celá řada, takže je překvapivě snadné pokrýt všechny možné potřeby kladené na uspořádání, kapacitu i nosnost celého systému. Faktem je, že už při výstavbě skladovací haly, logistických prostor a podobně je záhodno přemýšlet o budoucím uspořádání celého regálového systému.

Takto lze maximálně využít i omezených prostor. I při pozdější přestavbě lze efektivně navýšit stávající kapacitu skladového prostoru bez investic do výstavby dalšího skladu nebo rozšíření stávající haly. Jaké regálové systémy patří mezi nejvyhledávanější?


Klasické i netradiční paletové regály
Nejčastější řešení do všech typů skladovacích prostor představují paletové regály, neboť umožňují skladování široké škály materiálu i výrobků. Běžně využívané jsou skladovací systému určené pro rozšířené EUR palety, ale stále častěji je přistupováno také k regálovým systémům určeným pro palety nestandardních velikostí. V každém případě je kladen důraz na vysokou nosnost a stabilitu celé konstrukce.


Spolehlivé konzolové regály
Problém s uskladněním dlouhého tyčového materiálu a jiných předmětů o větších rozměrech pomáhají vyřešit takzvané konzolové regály. Vhodné jsou rovněž pro uložení nadrozměrných palet, pro které mnohdy nejsou paletové regály dostačující. Nespornou výhodou tohoto systému je jeho snadná a rychlá přestavitelnost, díky níž lze skladovací prostor využít podle aktuálních požadavků.


Úsporné mobilní regály
Ve společnostech a institucích vyžadujících efektivní uskladnění materiálu, výrobků i dokumentů na co nejmenší ploše nachází uplatnění mobilní regály. Paletové, policové nebo konzolové regály se díky instalovaným kolejnicím pohybují podle aktuální potřeby, čímž je minimalizován prostor mezi nimi.
Další možnost pro navýšení stávající kapacity skladovací haly nabízí ocelové plošiny, případně také kancelářské nástavby.


Speciální regálové systémy
Mimo již zmíněné běžné typy regálů existuje také celá řada systémů pro specifické požadavky ohledně skladování různého materiálu i výrobků.
Zejména menší materiál a výrobky, které musí být neustále snadno dostupné, je vhodné skladovat v moderních spádových regálech. To zaručuje lepší přehlednost skladovaného zboží a stavu jeho zásob.
Ve skladech kabelového materiálu jsou nepostradatelné kabelové bubny, které umožňují rychlý odběr potřebného množství konkrétního druhu kabelu apod.

Všem úložným regálovým systémům by měla být společná variabilita, která nabízí možnost do budoucna zvětšit jejich kapacitu, případně změnit jejich uspořádání s ohledem na neustále se měnící požadavky.

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..