Google překladač: English Deutsch

Společnost Mobile Industrial Robots, vedoucí globální dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila, že poskytuje automatizační platformu pro Whirlpool, jednoho z největších výrobců zařízení pro domácnosti. Ve své továrně v polské Lodži, ve které vyrábí sušičky a samostatně stojící sporáky, nasadila společnost tři autonomní roboty MiR200, jež přepravují komponenty po výrobním zařízení.

mir01


Whirlpool sází na růst prostřednictvím automatizace a technologií Industry 4.0. Společnost tímto způsobem zlepšuje efektivitu svých procesů a kvalitu produktů, přičemž zároveň redukuje náklady a posiluje konkurenceschopnost. Roboty společnosti MiR jsou jí v tomto úsilí významnými pomocníky. „Z našich výrobních linek vyjede každých 15 sekund nová sušička, což vyžaduje tok ohromného množství komponent. Mobilní roboty nám umožnily zcela nový způsob přepravy částí bez nutnosti zapojení lidských pracovníků, kteří se pak mohou věnovat užitečnějším úkolům. Kolaborativní mobilní roboty také značně zvýšily bezpečnost na pracovišti tím, že eliminovaly potenciální kolize lidí a přepravních zařízení typu paletovacích vozíků či tahačů," řekl Szymon Krupiński, Site Leader společnosti Whirlpool v Lodži.

Hlavním úkolem robotů je převážet otevírací dvířka určená do sušiček. Na každý cyklus zvládne jeden robot převézt 12 dvířek najednou a zpět veze prázdné obaly. Senzory a skenery umístěné na robotech umožňují detekovat překážky na cestě, jako např. paletovací vozíky, a vyhnout se jim. Jeden kompletní cyklus trvá přibližně 3 minuty a 50 sekund. Výrobních operací se účastní dva roboty MiR200 s maximální nosností 200 kg, třetí robot je obvykle v dokovací stanici jako záloha.

Whirlpool zahájil implementaci v prosinci 2018 testovací fází s využitím jednoho robota a po pozitivním vyhodnocení přidal do výroby další dva. Ve společnosti nasadili rovněž MiRFleet, software pro řízení flotily mobilních robotů. MiRFleet umožňuje optimálně řídit požadavky z výrobní linky na přepravu a sledovat úroveň nabití pro zajištění kontinuálního provozu robotů. Implementace ve společnosti Whirlpool a konfigurace robotů MiR proběhla v režii firmy ProCobot, která je distributorem MiR v Polsku.

„Snadnou obsluhu robotů MiR může zajišťovat též personál bez technických či programovacích znalostí. Roboty je tak možné využívat i bez velkých investic do školení zaměstnanců na nové technologie," řekl Paolo Aliverti, Logistic Program Manager Industry 4.0 ve Whirlpool.

Roboty MiR nahradily v továrně paletové vozíky, návratnost investice se předpokládá nejpozději do dvou let. „Změnou systému z manuální na automatizovanou přepravu dokážeme zvýšit produktivitu a zainteresovat pracovníky na úkolech finální výroby. Roboty MiR nám poskytují efektivní náklady na automatizaci a flexibilitu při změnách výrobního nastavení. Předpokládaná dvouletá návratnost investice je pro nás velmi zajímavá," řekl Adam Bakowicz, Process Technology Senior Engineer Industry 4.0 ve Whirlpool.

Video z výroby v továrně Whirlpool je dostupné zde: https://www.youtube.com/watch?v=hGOLQXaFCXQ&t=5s

mir02

mir03Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news