Google překladač: English Deutsch

Hamburská společnost Still GmbH, přední poskytovatel komplexních intralogistických řešení, začala nabízet čtyři nové nízkozdvižné vozíky modelové řady EXU s nosnostmi 1 600 kg, 1 800 kg, 2 000 kg a 2 200 kg. Modelová řada EXU má všestranné využití v horizontální přepravě materiálu s obsluhou z chůze. Kompaktní konstrukce umožňuje efektivní práci ve skladu, v průmyslových nebo výrobních oblastech i ve spedici nebo při nakládání a vykládání nákladních automobilů.

Ideální parametry pro manipulaci ve stísněných prostorech
Nové nízkozdvižné vozíky EXU výrobce zásadně vylepšil ve dvou ohledech. Minimální rozměr L2 byl snížen na pouhých 510 mm, což je o 43 mm méně, než u jeho předchůdce. Ke zvýšení obratnosti vozíků také přispěla možnost natáčení ovládací oje o 90 stupňů oběma směry. Výsledný poloměr otáčení vozíků EXU tedy činí 1 495 mm.

Individuální a snadno ovladatelný

Pro střední přepravní vzdálenosti jsou vozíky EXU 20 a EXU 22 k dispozici také v provedení se sklopnou odpruženou plošinou pro řidiče. Délky vidlic je možné individuálně přizpůsobit požadovanému nasazení. S maximální délkou vidlic 2 400 mm lze naložit dokonce dvě palety podélně. Světlá výška nad zemí byla u nadzdvižených vidlic zvýšena o 20 procent. Je tak nyní možné přejíždět i rampy s až 24procentním stoupáním. Pracoviště je ergonomické a přehledné. Odkládací přihrádky jsou praktické a na dosah, dají se využít např. na přepravní doklady ke zboží, psací potřeby nebo mobilní telefon.

Integrovaná inteligence

Všechny vozíky EXU jsou vybaveny inteligentním řízením pojezdu OPTISPEED 3.0, které zajišťuje vysokou bezpečnost obsluhy, protože rychlost jízdy je závislá na úhlu vychýlení ovládací oje. Pokud řidič vychýlí hlavici oje směrem od vozíku EXU, zvýší se maximální možná rychlost jízdy. Rychlost jízdy se naopak automaticky sníží, pokud se řidič k EXU více přiblíží a vychýlí oj do svislejší polohy. Je tedy možná i pomalá jízda při vertikální poloze ovládací oje, což při zachování vysoké bezpečnosti velmi usnadňuje manipulaci s vozíkem v těsných prostorách. Navíc je ovládací oj vybavena velkým bezpečnostním spínačem s rozsahem 180 stupňů, který chrání obsluhu před skřípnutím, vozík EXU je spínačem nejen okamžitě zastaven, ale ihned odjede o několik centimetrů opačným směrem. Vyšší bezpečnost práce pro obsluhu i samotný vozík může dále zajišťovat volitelná funkce Digicode, tzn. povinná autorizace obsluhy přes čtyřmístný PIN kód na integrované klávesnici. Vozík tak nemůže být využíván nevyškolenou osobou.

Optimalizovaná spotřeba
Dva programy jízdy (Eco/Boost) nabízejí hospodárnost nebo maximální výkon. Kapacity baterie až 375 Ah jsou určeny pro dlouhé, intenzivní pracovní směny. Moderní technika řízení pojezdu a z toho vyplývající nižší spotřeba energie umožňují použití kompaktních baterií s nižší kapacitou i při delší době nasazení. Pro nasazení ve vícesměnném provozu lze na přání dodat vozík s boční výměnou baterie. Provozovatel může baterii vyměnit rychle a bezpečně bez použití jeřábu.

Poctivá konstrukce pro dlouhou životnost
Vozík EXU byl zkonstruován s orientací na vysokou disponibilitu a nízké náklady na údržbu. Řídicí jednotka v hlavici oje je proto utěsněna před prachem a zapouzdřena před stříkající vodou ze všech směrů dle třídy krytí IP 65. Rameno ovládací oje je vyrobeno z odolného tlakově litého hliníku. Má velmi vysokou stabilitu a odolá bodovému zatížení až 130 kg. Pohyby ovládací jsou podporovány plynovou pružinou. Hnací trojfázový motor nevyžaduje mazání a má bezúdržbové uložení. Stejně jako provozní brzda je zapouzdřený a tedy optimálně chráněný před prachem a vlhkem. Hroty vidlic byly vyvinuty pro velmi náročná nasazení a tvoří je odolný monoblok z ocelolitiny.
Servisní diagnostika vozíku EXU je rovněž možná prostřednictví notebooku. Interval údržby byl prodloužen na dvojnásobek z 500 na 1000 motohodin, tím se snižují náklady na příjezd a údržbu.

www.still.cz

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce