Google překladač: English Deutsch

Uzavření servisní smlouvy spolu s nákupem nového zařízení je dnes již standardem. Podle posledního průzkumu Crane Monitor má k nově koupeným jeřábům uzavřenou servisní smlouvu 74 % firem. Běžná je servisní smlouva zejména v případě firem s nepřetržitým provozem nebo firem, které mají jeřáby, na jejichž chodu je závislá celá výroba.

Konecranes servis 1

Konecranes servis auto

Servisní smlouva zajistí rychlejší zásah v případě poruchy

Každá pátá firma musela v posledním roce zastavit či omezit výrobu z důvodu poruchy jeřábu či kladkostroje. Výroba obvykle stála v řádu několika hodin až jednoho pracovního dne, výjimkou však nebyly ani odstávky trvající déle než týden. Průměrné náklady na každou hodinu odstávky byly okolo 170 tis. Kč.
Konecranes servis 2

Servisní smlouva řeší i nedostatek vlastních údržbářů či aktuální legislativu
95 % provozovatelů zdvihací techniky dnes říká, že je těžké najít kvalitního zaměstnance do údržby. Zájem o manuální práce dlouhodobě klesá a firmy mají problém zejména s kvalitou případných uchazečů. Proto také řada podniků svěřuje údržbu svých zařízení externím firmám.

Druhým častým problémem je neustále se měnící legislativa. Sledovat všechny zákony a normy týkající se jeřábů je problémem pro téměř polovinu firem, zejména těch, které se o jeřáby starají vlastními silami. I z těchto důvodů neustále roste počet firem, které uzavírají servisní smlouvy s dodavateli zdvihací techniky a šetří tak svůj čas a v konečném důsledku i finanční prostředky.
Konecranes servis 4

Pro konkrétní nabídku či konzultaci na toto téma můžete kontaktovat přímo zástupce servisního oddělení Konecranes and Demag s.r.o.

O projektu Crane Monitor
Crane Monitor je unikátní výzkumný projekt, který realizuje výzkumná agentura B-inside pro společnost Konecranes and Demag s.r.o. Projekt sleduje situaci na trhu průmyslových jeřábů a zdvihacích zařízení v České republice, umožňuje sdílení zkušeností mezi firmami, které tato zařízení používají, a pomáhá zefektivnit výběr a následný servis jeřábové techniky ve firmách. Aktuální vlna projektu proběhla na začátkem roku 2020 a zúčastnilo se jí 334 respondentů, kteří jsou ve výrobních firmách odpovědní za výběr nebo údržbu jeřábové techniky.

Stáhněte si leták Zákonné povinnosti provozovatelů zdvihacích zařízeníKalendář akcí

<<  Únor 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..