Murrelektronik
Google překladač: English Deutsch

dost obr5Stále více uživatelů stlačeného vzduchu si uvědomuje jeho energetickou nákladnost a tak investuje do vyspělých technologií výroby a úpravy stlačeného vzduchu, které snižují provozní náklady a zvyšují kvalitu stlačeného vzduchu. Avšak následným rozvodům stlačeného vzduchu je často věnováno jen minimum pozornosti, i když jsou velmi důležitou součástí celého systému využití stlačeného vzduchu. Jejich zanedbání může provozovateli způsobit řadu nechtěných problémů ve formě nákladných úniků či problémů ve výrobě díky použití nevhodných materiálů.

Jednou z možností, jak snížit provozní náklady a předejít problémům, je použití moderních hliníkových systémů pro přepravu stlačeného vzduchu či jiných médií. Jedním z těchto moderních systémů je systém EQOfluids, mezi jehož hlavní přednosti patří vysoká kvalita, variabilita, dokonalá těsnost a mimořádně rychlá montáž snižující instalační náklady. Potrubní systém EQOfluids je vyroben pouze z kovových korozi odolných materiálů, vnější strana potrubí je práškově lakována barvou dle použitého média a vnitřní strana je fosfátována. Mezi hlavní výhody patří uchycení tvarovek k potrubí za vnější průměr, čímž nedochází k nežádoucímu snížení světlosti rozvodu ve spojích. Díky tomu jsou přepravovaná média vždy dodávána v konstantní kvalitě od zdroje až do místa využití bez úniků a s nejnižšími možnými tlakovými ztrátami.

Unikátní utahovací systém zaručuje bezkonkurenčně rychlou a snadnou instalaci. Se systémem EQOfluids odpadá potřeba zdlouhavého svařování, lisování a nezbytnost použití speciálního nářadí. Potrubní systém do průměru 90 mm stačí utáhnout pouze rukou po zvýrazněný ukazatel dotažení, případně lehce dotáhnout pomocí běžného nářadí. Velmi snadná manipulace snižuje nutný čas montáže na minimum. Pro utažení průměrů 110 až 160 mm postačí běžný imbusový klíč. Díky samonosnosti systému není třeba časté kotvení a zabrání se prohýbání jako v případě plastového potrubí.

Systém EQOfluids má nejširší škálu použití ze všech potrubních systémů dostupných na trhu. Potrubí je dodáváno v průměrech od 20 do 160 mm a v tlakových verzích 16 až 200 bar, případně vakua -0,87 bar. Systém EQOfluids má celkem osm variací umožňující přepravu stlačeného vzduchu, dusíku, vakua, kyslíku, vody a tlakového oleje. Nejpoužívanější jsou systémy EQOair a EQOairHP sloužící pro dopravu stlačeného vzduchu do 16 bar respektive 70 bar. Pro přepravu dusíku jsou určeny systémy EQOnitro a EQOnitroHP, pro vakuum EQOvac, tlakový olej EQOoilHP a případně požární vodu EQOfire. Ke všem systémům je k dispozici řada různých příslušenství, umožňující například vytvoření dodatečných odběrových míst bez nutnosti odtlakování systému. Samozřejmostí je certifikace systému a 10letá záruka potvrzující vysokou kvalitu.

EQOfluids CZ
www.eqofluids.cz
Tel: 499 421 855
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

dost obr1

dost obr4

Kalendář akcí

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..