Google překladač: English Deutsch

2579679 10484Linde Gas se bude podílet na realizaci nejvýznamnější současné investice v TŘINECKÝCH ŽELEZÁRNÁCH, kterou je injektáž prachového uhlí PCI (Pulverized Coal Injection). Ta umožní, aby proces výroby železa byl hospodárnější a ekologičtější než současný. Použití technologie PCI vyžaduje oproti minulosti rozsáhlejší použití technických plynů. Pro zabezpečení zásobování technickými plyny uzavřely TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY dlouhodobou smlouvu se společností Linde Gas.


„Linde nyní v Třinci provozuje tři existující jednotky na dělení vzduchu. Stávající jednotky budou nahrazeny novým zařízením, které zvýší spolehlivost, bezpečnost a také efektivitu zásobování", zdůvodnil po podpisu smlouvy nutnost investice člen představenstva Moravia Steel Ing. Mojmír Kašprišin. Injektáží prachového uhlí do vysokých pecí dojde k navýšení spotřeby kyslíku i dusíku a v provozu budou muset být všechny tři stávající dělicí přístroje. Dlouhodobým řešením je tedy výstavba nového přístroje, který nahradí stávající tři dělicí přístroje a pokryje i případné navýšení výroby oceli. Nové moderní zařízení na dělení vzduchu je navrženo na základě dlouholetých zkušeností Linde a je schopno vyrábět více než 1000 tun kyslíku za den a dále i dusík a argon.
Při příležitosti podpisu této smlouvy generální ředitel Linde Gas a.s. Ing. Petr Choulík, CSc. řekl: "Tato investice dále upevní silnou tržní pozici Linde na českém trhu v oblasti zásobování velkých zákazníků potrubními dodávkami a kapalinami."
Výstavba nového výrobního zařízení započne v lednu 2014. Celková výše investice přesáhne
1,5 miliardy Kč. Na výstavbě se budou podílet jak tuzemské, tak zahraniční firmy. Dodavatelem technologie bude Linde Engineering. Předpokládaným termínem zahájení dodávek je červenec 2015.

- TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY uzavřely s Linde Gas dlouhodobou smlouvu na zásobování technickými plyny

- Linde Gas zajistí dodávky kyslíku, dusíku a argonu pro potřeby ocelárny, vysokých pecí, technologie
injektáže práškového uhlí a dalších provozů TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN

- k zajištění těchto dodávek postaví Linde v Třinci novou jednotku na dělení vzduchu za více než 1, 5 mld. Kč.

http://www.linde-gas.cz

 

 


Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..