Google překladač: English Deutsch

Společnost Atlas Copco oznámila, že její vysokotlaké kompresory ZD používané při výrobě PET lahví nabízejí jako první na světě 100 % certifikovaný bezolejový vzduch s certifikací ve třídě 0. Při výrobě PET lahví pro balenou vodu, nealkoholické nápoje, ovocné džusy a další nápoje je tak účinně eliminováno riziko jakéhokoliv znečištění olejem. Stlačený vzduch byl certifikován v kategorii „třída 0“ ve smyslu obsahu oleje. Stopy oleje nebyly zjištěny při žádných podmínkách testování. Kompresory řady ZD společnosti Atlas Copco zůstávají nejúčinnějšími a nejtiššími dostupnými kompresory pro tlak 40 barů při současném zachování flexibility a spolehlivosti vyžadovanými rozsáhlým odvětvím výroby PET lahví.

Význam vzduchu bez oleje
Znečištění olejem je běžné ve všech plnicích provozech a aseptických prostředích. Mnoho provozovatelů plnicích závodů přijímá dodatečná opatření k zachování čistoty a dekontaminace po vyfouknutí taveniny do formy. I nejmenší stopy oleje mohou zavinit, že výsledný produkt bude nevyhovující nebo toxický a pro zákazníky bude představovat ohrožení zdraví. V takových případech pak dochází ke stahování výrobků a tím nejen k poškození dobrého jména, ale také k nákladným prostojům při čištění výrobních linek. 40barové kompresory řady ZD společnosti Atlas Copco zabraňují kontaminaci už podstatou svého provedení.

Testování kompresoru řady ZD společnosti Atlas Copco prováděla renomovaná nezávislá instituce Technischer Überwachungs-Verein (německá poradenská a certifikační společnost, zkráceně TÜV) za použití nejpřísnějších dostupných metod testování. Všechny možné způsoby kontaminace olejem ve formě kapaliny, aerosolu a výparů se měřily při třech různých teplotách (20°C, 40°C a 50°C) a při různých tlacích (25, 30 a 40 barů) v místě měření. Ani při takových podmínkách nebyly ve výstupním proudu vzduchu nalezeny žádné stopy oleje.

40barový kompresor řady ZD je nejnovějším bezmazným soustrojím společnosti Atlas Copco, které získalo certifikaci v kategorii „třída 0“ dle ISO 8573-1 ve smyslu obsahu oleje. Společnost Atlas Copco byla prvním výrobcem, který v roce 2006 získal certifikaci v kategorii „třída 0“ pro své šroubové bezmazné kompresory řady Z a rychle potvrdila svou vedoucí pozici certifikací dalších technologií neobsahujících olej: turbokompresory, zubové, spirálové kompresory a šroubové kompresory se vstřikováním vody. Tato zařízení nabízejí tlakový rozsah od 300 mbarů do 40 barů a až do 26 000 m³/hod. Tato poslední certifikace podtrhuje přetrvávající angažovanost společnosti Atlas Copco na čistotě vzduchu a na kvalitě, kterou může výrobce nabízet zákazníkům.

www.atlascopco.com

Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..