Google překladač: English Deutsch

Společnost IDEAL-Trade Service, spol. s r.o., která na českém a slovenském trhu zastupuje značku Ingersoll Rand, představuje hned několik inovací. Ingersoll Rand je světový leader zvláště pak na trhu se středními odstředivými kompresory (400 až 700 kW).

ITS Ingersoll Rand lg 2

První frekvenčně řízený turbo kompresor MSG® Centac® C700n s vícestupňovými sacími vodicími lopatkami
Jednou z nich je vůbec první řešení odstředivého kompresoru s proměnnými hnacími otáčkami a vícestupňovými naváděcími lopatkami na vstupu. Nové řešení v podobě odstředivého kompresoru C700n vychází z předchozího typu kompresoru Centac C700, který patří mezi nejspolehlivější a nejúčinnější turbokompresory.
ITS 2 Ingersoll-Rand-C700Nový frekvenčně řízený turbo kompresor Ingersoll Rand MSG® Centac® C700n

Díky širokému rozsahu modulace pomocí IGV ventilu, špičkové efektivitě v celém regulačním rozsahu se nový model MSG® Centac® C700n stává nejplatnějším a energeticky nejúspornějším řešením pro všechny aplikace, které vyžadují velkou provozní flexibilitu. Tradičně jsou tyto aplikace pokryté velkými dvoustupňovými objemovými kompresory s výrazně menší energetickou účinností.
Turbokompresory MSG® Centac® C700n vynikají svým jedinečným rozsahem škrcení, který je oproti stávajícímu kompresoru C700 zvětšen až o 50 %, čímž dochází ke snížení minimálního příkonu v zátěži o více než 30 %. Toto inovativní řešení může snadno dosáhnout roční úspory 30 000–40 000 EUR*, oproti ekvivalentním kompresorům. Nové jedinečné řešení s proměnnými otáčkami umožňuje nejenom snížit průtok vzduchu, ale také i zvýšit, a to až o 10 %. Provozní úspory a vynikající spolehlivost jsou hlavními výhodami, které se přidávají k již tradičním výhodám nabízeným technologií Centac od společnosti Ingersoll Rand.
ITS 3 graf-CZ

Porovnání relativního měrného výkonu a regulace mezi tradičním (s pevnou rychlostí) třístupňovým modelem C700 a ekvivalentním modelem C700n

Výhody
• Snížení nákladů na instalaci
• Snížení rozběhového proudu o 3–5 násobek
• Velké regulační pásmo energeticky účinné v celém rozsahu
• Bezolejový vzduch dle ISO 8573-1 třídy 0
• Vysoká spolehlivost
• Minimální degradace v čase
• Dimenzován pro nepřetržitý provoz
• Vzdálené monitorování a ovládání kompresoru přes Modbus TCP/IP
• Vysoce efektivní frekvenční měnič

* Při předpokladu 8 000 motohodin za rok a průměrných nákladech na energii 0,12 EUR/kWh.

Bezmazné šroubové kompresory E75-160ne s dvěma frekvenčně řízenými motory HPM
V minulém roce byly na trh uvedeny také vysoce účinné bezolejové šroubové kompresory E75 – 160ne s jedinečnou technologií dvou nezávislých frekvenčně řízených HPM motorů. Nejmodernější design kompresorů řady E75 – 160ne umožňuje jako jediný a vůbec první vzduchem chlazený bezolejový kompresor na trhu zpětné získávání tepla pro procesní vodu. Patentovaný uzavřený systém chlazení stroje přebírá energii při stlačování vzduchu a využívá ji pro ohřev procesní vody, a to až do teploty vody 85 °C. Toto jedinečné řešení dokáže využít až 98 % tepla generovaného při kompresi, a tím dosáhnout roční úspory nákladů až 60 000 EUR.
ITS 4 E-Series Rotary Oil Free CoNový šroubový bezolejový kompresor E160ne

Inovativní systém kompresorů řady E75-160ne je poháněn dvěma vysoce efektivními vysokootáčkovými motory s permanentními magnety, které nahrazují běžné převodovky. Energeticky úsporné motory s proměnlivými otáčkami dosahují rychlosti až 22 000 ot/min při účinnosti vyšší než IE4. Kompresorové stupně jsou poháněny přímo, čímž eliminují ztráty způsobené třením v převodovce a dosahují maximální možné účinnosti ve své kategorii.
Řada E75-160ne je také nejtišší kompresor ve své třídě s hlučností nepřesahující 70 dB (A) pro vzduchem chlazené modely.
Jedinečnou výhodou kompresorů řady E75-160ne je snadné zvýšení výkonu kompresoru s nižším výkonem na vyšší model, čímž je možné dosáhnout větší dodávky stlačeného vzduchu bez nutnosti zbytečných investic do nového zařízení.
Kompresory Ingersoll E75-160ne jsou k dispozici s tlakovým rozsahem 4–10 barů a objemovém průtoku 6,7–23,9 m3/min při tlaku 8 bar. Všechny modely jsou vybaveny technologií Helix – digitálním rozhraním Ingersoll Rand s analytickou platformou, jenž pomáhá operátorům měřit, optimalizovat a zlepšovat využití stlačeného vzduchu.
Jsou zcela bez oleje a silikonu a splňují normu ISO 8573-1 Class Zero.

Výhody
• Vysoce účinné motory s permanentními magnety s účinnosti vyšší než IE4
• Absence převodovky (eliminace ztrát na tření)
• Snížení provozních nákladů na mazání převodovky
• Hybridní chlazení s možností využití vodního i vzduchového chlazení v závislosti na možnosti nejekonomičtějšího způsoby v dané době
• Menší podlahová plocha až o 37 % oproti běžným bezolejovým kompresorům
• Hlučnost nepřesahující 70 dB(A) pro vzduchem chlazené kompresory
• Úspora nákladů až 13 %
• Nižší spotřeba elektrické energie díky regulované rychlosti ventilátorů
• 5 let záruka na veškeré komponenty bez omezení počtu motohodin

Nová generace šroubových kompresorů Ingersoll Rand řady RSe55-75
Nová generace rotačních šroubových kompresorů RSe55-75 obsahuje zcela inovovaný kompresorový blok, který zajišťuje maximální možnou účinnost. Zvyšuje účinnost díky jedinečně navrhnutém profilu rotoru, který pomáhá minimalizovat provozní náklady.
Nová řada je dodávána s vylepšenými kompresorovými stupni prémiové účinnosti vyrobených v Německu. Mají větší sací a výtlačný otvor, což pomáhá zlepšit průtok vzduchu a snížit pokles tlaku. Součástí inovativního vylepšení je zcela nový design technologie, jako je regulační ventil, který zlepšuje celkový výkon, zajišťuje vysokou účinnost a životnost celého stroje.
ITS 5 655 ITS RSe75i Rotary ScrewNová generace rotačních šroubových kompresorů RSe55-75.

Kompresory jsou vybaveny prvotřídním vysoce účinným elektromotorem IE4 šetřící energii. Zařízení jsou navržena pro objemový průtok 2,13–14,3 m3/min a provozní tlak 5–13 bar při jmenovitých výkonech 55 a 75 kW.
Jedinečný částečně integrovaný design kompresorového stupně a optimalizace všech servisních dílů, jako je odlučovač a filtry, zajišťují snadnou údržbu a rychlý servis celého zařízení.

Výhody
• Zvýšení účinnosti až o 11,2 %
• Zvýšení průtoku o 5 %
• Menší zastavěná plocha až o 28 % ve srovnání s předchozími modely
• Vysoce účinný elektro motor s účinností IE4
• Pevná i regulovaná rychlost

ITS 6 lgIDEAL-Trade Service
, spol.s r.o.
Řípská 1 549/11a, 627 00 Brno
Tomáš Jaroš, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.itsbrno.cz/kompresory

 

 Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..