Google překladač: English Deutsch

Zařazením nových viskoelastických tlumičů rázů do své nabídky rozšiřuje firma ACE Stoßdämpfer GmbH z Langenfeldu sektor bezpečnostních produktů. Díky jednoduché a kompaktní konstrukci, dlouhé životnosti a bezúdržbovému provozu představují tyto novinky účinné alternativy ke stávajícím bezpečnostním řešením, zejména pro nejrůznější případy použití při nouzovém zastavení.

Bibus 2b web

Možnosti použití nové série viskoelastických tlumičů jsou stejně velké jako její výkon. Uplatní se v těžkém průmyslu, např. při stavbě jeřábů a v ocelárnách, ale také v kolejové dopravě, v plavebních komorách nebo větrných elektrárnách. Tyto tlumiče disponují velmi širokým pásmem absorpce energie, a to v rozsahu 0,1 kJ/zdvih až 1 000 kJ/zdvih. Díky své, relativně jednoduché, kompaktní konstrukci vykazují, zejména v horní oblasti výkonu, výrazné přednosti oproti jiným řešením pro nouzové zastavení. Navzdory enormnímu zpomalení si totiž tyto strojní prvky vystačí s poměrně malými zdvihy 12 mm až 1 300 mm. Díky tomu se v ACE bez obtíží začleňují do nabídky moderních komponent, u kterých jsou vysoké nároky na funkčnost a efektivitu. Tyto novinky pomáhají uživatelům v mnoha ohledech snižovat náklady. Za prvé chrání viskoelastické tlumiče před poškozením mimořádně velké konstrukce jako celek, za druhé je možno stávající konstrukce snadno upravit, jelikož kompaktní konstrukce tlumiče umožňuje jeho snadnou integraci a za třetí je tato série tlumičů naprosto bezúdržbová.

Jednoduchý design, vysoká spolehlivost
Aby uživatelům nabídla co možná největší výběr, rozdělila společnost ACE viskoelastické tlumiče rázů do tří skupin. Zatímco zástupci modelů VS-BA1 jsou ideálními tlumiči nižších energií od 0,1 do 14 kJ/zdvih, pokrývají VS-BA5 střední oblast energií od 25 do 150 kJ/zdvih. VS-BALR a VS-BXLR jsou koncipovány pro ještě náročnější úkoly, jsou proto vybaveny velkými zdvihy a dokážou absorbovat energie od 6 do 1 000 kJ/zdvih.

Bibus 1web

Všechny tyto nové samokompenzační tlumiče firmy ACE mají společné to, že pracují na principu hydrostatické komprese elastomerů. Díky viskozitě a stlačitelnosti silikonových elastomerů jsou další mechanická zařízení, jako vratné či předepínací systémy, zbytečná, protože návrat pístnice do původní polohy jednoduše zajišťuje uvolnění komprimovaného elastomeru. Tímto způsobem práce v sobě spojují funkce tlumiče rázů a vratné pružiny. Výhodou této konstrukční řady jsou vysoké koeficienty tlumení, malá citlivost vůči kolísání teploty a vyšší bezpečnost díky integrovanému statickému předpětí. V libovolné montážní pozici pracují, ve standardním případě, s nájezdovou rychlostí 0,5 m/s až 5 m/s a zvládnou teploty od -20 °C do 50 °C. Tyto oblasti lze na požádání rozšířit směrem nahoru i dolů. Totéž platí i pro použitý materiál. Možnost vyrábět viskoelastické tlumiče ACE nejen z oceli, ale i nerezu, umožňuje používat tlumiče i v oblastech, kde jsou vystaveny např. silnému působení povětrnostních vlivů nebo slané vody. Výhodou je také skutečnost, že firma ACE může, na základě bohatých zkušeností v oblasti tlumení rázů, nabídnout i specifická řešení podle požadavků zákazníků. Doporučuje se však, aby taková řešení byla realizována s technickou podporou výrobce.

Ing. Emil Černý
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
manažer produktu
www.bibus.cz

Link na produkty ZDE

Bibus QR ACE web aKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news