Google překladač: English Deutsch

Společnost WAtech a.s. úspěšně realizovala modernizaci lakovací linky pro zákazníka s širokou škálou strojírenských činností. Významnou inovací je především automatické řízení lakovacího procesu pomocí kamerového identifikátoru na pracovišti zavěšování. Cílem bylo zvýšení výrobní kapacity původní lakovací linky a modernizace řídicího systému. Při návrhu jednotlivých částí technologie byl také kladen důraz na co nejnižší energetickou náročnost.
Z důvodu požadavku zákazníka na efektvní změnu barvy byla zvolena plastová kabina Wagner Quick-Cube s automatickými pistolemi PEA-C4 s možností automatického ofuku. Integrovaná vysokonapěťová kaskáda, homogenní práškový oblak a dostupnost různých trysek dává pistolím flexibilitu a jsou použitelné pro četné lakovací aplikace.

WAtech 1 system identifikac

Energetická náročnost systému odsávání prášku je snížena na minimum.
Dodané práškové centrum PXM je řízeno systémem WICOS (WAGNER Integrated Control & Operating System), který zabezpečuje všechny potřebné řídicí funkce automatického systému práškového lakování. Velký 15,6" barevný dotykový displej umožňuje intuitivní a centrální ovládání celé technologie. Systém WICOS umožňuje nejen řízení a správu lakovacích receptur a monitoring stavu stroje, ale také podporuje plán preventivní údržby jednotlivých komponent včetně signalizace.
WAtech 2 system identifikacTechnický koncept kabiny byl navržen dle individuálních potřeb zákazníka pro lakování různě členitých dílů. Implementovaný systém WAtech RFID Control umožňuje vzdálené řízení celé linky z pracoviště navěšování.
Kamera při příjezdu výrobků před pracoviště přečte štítek a PLC nastavení dá pokyn na změnu parametrů.
„Optimalizací energetické náročnosti došlo ke snížení spotřeby energií až o 25 %,” říká Ing. Ján Engel, technický specialista pro oblast aplikace práškových laků ve společnosti WAtech a.s.
WAtech 3 system identifikac

Inovace stříkání, lakování a lepení
Společnost WAtech je technologická firma, jejíž úspěch se opírá o znalosti a práci výjimečných lidí, týmovou spolupráci a spokojené zákazníky. Fundovaný a erudovaný tým WAtech s vysokou mírou odpovědnosti vybudoval řadu technologických celků a stojí za ním desítky úspěšných realizací.

Hlavní činnosti:
• výzkum a vývoj
• konstrukční a projekční činnost
• vizualizace systémů
• komplexní realizace
• automatizace a robotizace
• projektování elektro, programování PLC
• komponenty pro práškové lakování, mokré lakování a lepení
• servis
• školení
• pronájem Technologického inovačního centra

Pro více informací navštivte www.watech.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..