Google překladač: English Deutsch

První nákladní auto s vodíkovým pohonem
MEWA je v ohledu udržitelnosti a šetrného zacházení se zdroji neustále průkopníkem. Jako první německá společnost je MEWA aktuálně mezi padesátkou vybraných podniků, které využívají v každodenním provozu jedno z nejmodernějších vodíkových nákladních vozidel na světě. V praxi to znamená, že MEWA jezdí na švýcarských silnicích s nulovými emisemi. Tento projekt je jedinečný díky využití zeleného, CO2 neutrálního vodíku. K jeho výrobě se používá CO2 neutrální elektřina z vodních elektráren. Emise z kamionu se tedy skládají výhradně z čisté vodní páry. Celkem sedm vodíkových nádrží garantuje dojezd více než 400 km.

MEWA-1

MEWA-3
Servis MEWA – to je ochrana životního prostředí v praxi. MEWA jako poskytovatel textilních služeb nabízí čistící utěrky v systému pro opakované použití již 113 let. Ochrana životního prostředí a šetrné zacházení se zdroji jsou pro nás prioritou již více než 30 let. To se týká jak výrobních procesů, tak samotných produktů a služeb. Pro podnik je jedním z nejdůležitějších úkolů neustálý vývoj environmentální techniky. Není náhodou, že byl společnosti MEWA, jako první v oboru textilních služeb, udělen v roce 1997 mezinárodní ekologický certifikát podle normy ISO 14001.

Výrobní procesy šetrné k životnímu prostředí
MEWA také podporuje odpovědný přístup k životnímu prostředí svými ekologickými výrobními procesy, rekuperací tepla, termickým využitím nečistot vzniklých praním, čištěním odpadních vod, recyklací surovin a v neposlední řadě prostřednictvím technicky propracovaného kaskádového systému hospodárného využívání vody. Čisticí utěrky MEWA lze vyprat a znovu použít až 50krát. Při přepravě a skladování produktů spoléhá na textilní pytle na prádlo a odolné kontejnery SaCon. To znamená, že je společnost MEWA vždy o krok napřed, pokud jde o ochranu životního prostředí. Šetří totiž zdroje a minimalizuje odpad.

MEWA-4aPři praní v rámci servisních služeb podporuje MEWA na šetrné zacházení se zdroji. Čisticí utěrky lze vyprat a znovu až 50× použít. (Foto: MEWA)

MEWA Textil-Management
Společnost MEWA byla založena roku 1908. V současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. Se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. To vše včetně údržby, servisu, skladování a logistiky. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu pod značkou „World Wide Work by MEWA". O přibližně 190 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5700 zaměstnanců. Roku 2020 dosáhla skupina MEWA obratu 745 milionů eur a stala se tak lídrem v oblasti textilního managementu. Společnost získala řadu ocenění za svůj závazek k udržitelnosti, zodpovědné chování a řízení značky.

www.mewa.czKalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news