Google překladač: English Deutsch

Technologické Centrum Elektroeroze – TCE, divize společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o. slouží svým zákazníkům již více než 10 let. Účelem vybudování TCE v Lounech byla podpora prodeje strojů, získávání a kumulace technologického know-how a školicí činnost. Neméně logický byl ale také požadavek vedení společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o., aby si na svůj provoz samo vydělalo.

penta-01

V praxi to znamenalo, že se TCE Louny se již od svého založení v roce 2000 stalo významným centrem kooperace v oblasti elektroerozivního vysoce přesného obrábění pro řadu průmyslových podniků, které vybavení pro elektroerozi neměly, a přesto tento druh opracování kovů potřebovaly. Zpočátku se tady realizovaly zakázky od podniků bez rozdílu sídla, postupně převažovaly firmy ze spádové oblasti Severních Čech. Pro Moravu začalo fungovat Aplikační Centrum Elektroeroze v Postřelmově, následovalo otevření střediska v Říčanech.

Na začátku byl Alík…

Nikoliv přítulný pejsek, ale podle slov Jaromíra Holého, vedoucího střediska TCE Louny, se tak říkalo malé mobilní elektroerozivní hloubičce. Společně s vrtačkou startovacích otvorů King Spar a první elektroerozivní řezačkou Hitachi 254Y tvořily tyto stroje základ technologického vybavení střediska.

V roce 2005 přešla firma k pravidelnému a průběžnému obnovování strojového parku. „V případě drátových řezaček Hitachi došlo postupně do roku 2005 k prostřídání přibližně deseti modelů. V roce 2005 tuto značku vystřídaly elektroerozivní drátovky Fanuc. Nejprve to byly modely s typovým označením Fanuc Robocut Alpha iC, tuto řadu vystřídala řada Fanuc Robocut Alpha iD a před koncem roku 2011 pak drátovky typové řady Fanuc iE,“ komentuje vývoj strojového parku Luboš Prauz, technik střediska TCE Louny.

Pomohla dotace

O významné modernizaci strojního vybavení rozhodlo vedení společnosti s cílem dosažení maximální efektivity pracoviště. „Hlavním cílem výměny strojního parku bylo zvýšení rychlosti a přesnosti obrábění, a to za současného snížení provozních nákladů, snížení energetické náročnosti a ekologické zátěže. Za tímto účelem jsme získali dotaci v rámci Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) ,“ upřesnil Ing. Pavel Matoška, ředitel společnosti PENTA TRADING, spol. s r.o.

TCE v Lounech řeší především výrobu dílů pro své zákazníky, přičemž kumulace špičkového know-how firmy ve spojení s nejmodernějším vybavením dává záruku vysoké přesnosti a produktivity elektroerozivního obrábění. K obojímu přispívají i tři nové stroje, konkrétně jedna elektroerozivní drátová řezačka FANUC α-0iE a dvě elektroerozivní drátová řezačky FANUC α-1iE.

K jakým zlepšením došlo obnovou strojového parku:

  • zvýšení řezné rychlosti o (20-30%)
  • dosažení vyšší přesnosti s menší časovou náročností
  • dosažení lepší kvality výsledného obráběného povrchu při stejném počtu řezů
  • nižší spotřeba energie a tím menší ekologická i ekonomická zátěž při
  • použití těchto strojů
  • vysoká spolehlivost strojů
  • nižší provozní náklady - nižší cena a množství spotřebních náhradních dílů

 

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news