Google překladač: English Deutsch

Společnost Schaeffler integruje do lineárních vedení senzoriku i analýzu vibrací a s těmito mechatronickými komponentami nabízí automatizované domazávání. Tato funkce, která byla už v roce 2017 realizována u jednotek s oběhem válečků, je nyní dostupná i pro jednotky s oběhem kuliček. A přináší tak výhody, které dalece přesahují samotnou funkci domazávání. Možnost úplně zautomatizovat domazávání a sledování stavu mazání u vedení s profilovými lištami představuje pro provozovatele a výrobce výrobních strojů významný krok dopředu.

schaeffler obr1

Provozovatel zařízení tak už nemusí zajišťovat mazací práce, které se mohly provádět ještě manuálně, zatímco výrobci strojů už nejsou závislí na mnohdy omezených možnostech řízení centrálního mazání.

Naproti tomu se při použití systému DuraSense od společnosti Schaeffler provádí domazávání každé lineární osy podle zatížení a potřeby. Vyhodnocovací elektronika umožňuje sledování až šesti vozíků na osu. Jak u šestiřadých i čtyřřadých lineárních vedení s oběhem kuliček KUSE a KUVE, tak i v případě lineárních vedení s oběhem válečků RUE lze volně zvolit polohu snímače na vozíku: vlevo či vpravo na vozíku, případně vlevo či vpravo od hlavy.

DuraSense spolehlivě řeší nedostatečné mazání i přemazání, prodlužuje dobu běhu strojů a omezuje četnost výpadků. Systém DuraSense spolehlivě rozpozná případné selhání domazávání, které může být způsobeno například defektním mazacím agregátem, netěsnými hadicemi nebo ucpanými maznicemi. Není tak zapotřebí nákladné sledování pomocí snímačů tlaku, jaké se používají u zařízení pro centrální mazání. Nový systém tak chrání i zařízení s vysokou mírou vzájemné provázanosti, u nichž jsou odstávky velmi drahé. DuraSense má velký význam pro všechna odvětví, ve kterých záleží na maximální disponibilitě strojních zařízení. To se týká obzvláště výrobních linek v automobilkách, stejně jako mnoha „os pohybu" v oblasti intralogistiky, potravinářského a obalového průmyslu nebo při provádění automatizované montáže či manipulace.

Mazání podle zatížení a potřeby za všech podmínek
Pokud se vedení pohybuje tak, že při tom urazí jen relativně krátkou vzdálenost a působí na něj minimální síly, bude systém DuraSense generovat impulzy k domazání v delších časových odstupech, zatímco při silnějším namáhání se četnost impulzů odpovídajícím způsobem zvýší. Proniknou-li do vozíku z důvodu znečištění cizí tělesa nebo dojde-li ke kontaminaci vozíku nějakou kapalinou, bude tento stav detekován prostřednictvím zvuku šířícího se tělesem a vygeneruje se impulz pro domazání. Dokud bude zjištěný zvuk přesahovat individuálně vypočítanou prahovou hodnotu, budou se impulzy k domazání opakovat. Mazivo tak z vozíku ihned vypláchne nečistoty, které do systému vnikly.Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..