Google překladač: English Deutsch

V aplikacích, které vyžadují větší ložiska, lze nyní využít předností delších domazávacích intervalů a vyšší odolnosti proti znečištění. SKF nabízí rozšířenou nabídku kuličkových ložisek SKF Explorer s vysoce výkonným těsněním RSH. Osvědčená těsnění RSH mají optimalizovaný dvojitý těsnicí břit, který zajišťuje zvýšenou ochranu ložiska v náročných prostředích. Díky tomu dosahují ložiska delší trvanlivosti především v mokrých, znečištěných nebo prašných provozech, a tedy nemusejí být měněna tak často.

skf obr1

Přídavný břit těsnění odolává vysokotlakému čištění a zajišťuje vyšší odolnost proti průniku prachu a jiných nečistot, zatímco vnitřní geometrie těsnění byla optimalizována s ohledem na hladký chod a lepší zadržení plastického maziva.

Těsnění je vyrobeno z akrylonytrilbutadienu (NBR), který je odolný proti mazivům na bázi minerálního oleje, ropným produktům a živočišným i rostlinným tukům. Těsnění je určeno pro provozní teploty od -40 do +100 °C a krátkodobě pro teploty až do +120 °C.

S těmito těsněními byla dříve dodávána pouze ložiska s průměrem díry 25 mm a menším. V současné době vývoj těsnění RSH dále pokračuje a těsnění jsou testována na ložiskách s průměrem díry až do 60 mm.

Zákazníci mohou objednávat kuličková ložiska SKF Explorer s novým těsněním RSH na jedné nebo obou stranách v závislosti na požadavcích konečné aplikace. Rozšířená nabídka těsnění RSH se stala součástí stále delšího seznamu provedení a zlepšení v nabídce SKF Explorer. Nabídka zahrnuje velký počet různých uspořádání krytů a těsnění, jakož i výběr materiálů klecí a maziv.

Na počátku vzniku ložisek SKF Explorer byla snaha o využití výsledků výzkumu vysoce čistých ocelí s vyšší únavovou odolností, které umožnily vývoj ložisek s delší výpočtovou trvanlivostí a nižším třením. V průběhu téměř více než dvou desetiletí se nabídka ložisek SKF Explorer neustále rozšiřuje a zlepšuje. Kuličková ložiska byla zařazena do nabídky před 15 lety. Od té doby se prodalo více než 4 miliardy kuličkových ložisek SKF Explorer, která definovala výkonový standard pro toto odvětví. Ložiska SKF Explorer jsou na celém světě používána v tisících aplikací – od domácích spotřebičů po generátory větrných turbín.

www.skf.czKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..