Google překladač: English Deutsch

SKF-Double-ClutchSpolečnost SKF svou sadu SKF Double Clutch Bearing Set a kuličkové ložisko ACBB s kosoúhlým stykem navrhla speciálně pro použití ve dvouspojkových převodovkách. Jedná se zdatné výrobky odolné vůči vysokým teplotám a zatížení. Zvyšují spolehlivost převodovky a i v kompaktním provedení přispívají k prodloužení její životnosti. K rychlé optimalizaci konstrukčních řešení na zakázku SKF využívá vlastní software a následné ověření provádí pomocí simulací a zkoušek v předpokládaných provozních podmínkách.

 

Dvouspojkové převodovky jsou ve srovnání se standardními převodovkami účinnější a snižují spotřebu paliva i emise CO2.

Ložisková sada SKF pro dvouspojkové převodovky (SKF Double Clutch Bearing Set)
Dvouložisková jednotka, vhodná pro spojky suché i v olejové lázni, slouží k odpojování motoru od převodovky při řazení. Díky použití kovových plechových výlisků na konstrukční prvky je velmi lehká a kompaktní.

Vnitřní geometrie ložisek byla optimalizována. S ohledem na velmi vysoká zatížení, jimž budou ložiska ve dvouspojkové převodovce vystavena, bylo hlavním cílem minimalizovat kontaktní tlak a zvýšit únosnost. V případě suchých spojek vyšla SKF při výběru materiálu klece, plastického maziva a těsnění z vyšších předpokládaných provozních teplot v převodovkách.

Konstrukce ložisek umožňuje naklápění a radiální vedení a poskytuje opěru pro možnosti ovládání mechanickou vidlicí nebo hydraulickým pístem.

Ložisko spojky SKF ACBB
Kuličkové ložisko s kosoúhlým stykem zajišťuje vedení a polohování hnacího kotouče spojky při přenosu výkonu z motoru do převodovky. Provedení ložiska přitom vzhledem k dvouspojkové konstrukci převodovky počítá s vysokým axiálním zatížením. Utěsněné ložisko opatřené náplní plastického maziva na celou dobu trvanlivosti je odolné vůči ještě vyšším teplotám než ložisková sada, a to až do 240°C.

www.skf.com/portal/skf_cz

 

Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..