Google překladač: English Deutsch

Pneumax 1 GammaRok 2020 bude světovou ekonomikou považován za obtížný, ale takové roky jsou často pro společnosti podnětem k tomu, aby se vydaly novým směrem, inovovaly a investovaly za účelem vytváření hodnoty a podpory svého podnikání. To je případ společnosti Pneumax S.p.A., společnosti se sídlem v provincii Bergamo, která je již více než čtyři desetiletí globálním nositelem „Made in Italy" a zaznamenává neustálý růst v tak strategickém odvětví, jakým je automatizace.

Filozofie, zaměřená na lidi, jejich dovednosti a hodnoty, byla vždy základní strategií společnosti. V posledních dvou letech byli jmenováni noví manažeři a pracovníci v různých funkcích, od prodeje přes marketing a od oddělení kvality po technickou kancelář. Před pár měsíci byl jmenován nový generální manažer, Fernando Gironi, jehož více než tři desetiletí zkušeností v oblasti automatizace, včetně rolí v managementu ve velkých nadnárodních společnostech, přineslo značnou hodnotu. Společně s ním je přínosem i nový technický ředitel Fabrizio Cattaneo, který má rovněž velké mezinárodní zkušenosti a zázemí v průmyslové automatizaci i mimo ni.
Pneumax 2 headquartersPokud se týká orientace na trhu, roste zaměření Pneumaxu zejména na tři obchodní oblasti : průmyslovou automatizaci, automatizaci procesů a automobilový průmysl. Průmyslová automatizace zahrnuje různorodé spektrum z hlediska odvětví i aplikací a jedná se často o složitá, efektivní a patentovaná řešení šitá zákazníkovi na míru. Působení v petrochemii a v automobilovém průmyslu znamená dodržovat spolehlivost, standardy kvality a úroveň výkonu, které jsou mnohdy extrémní ve srovnání s požadavky běžné průmyslové automatizace. Proto je sedm výrobních jednotek v centrálním závodě Pneumaxu v Luranu s plochou přes 116 000 m2 vybaveno nejmodernějšími technologiemi. O tom, že plánem rozvoje společnosti je neustálá investice bez ohledu na kontrakci trhu, svědčí fakt, že nejnovější výrobní hala, vybavená novými obráběcími centry a zaměřená zejména na automobilový průmysl, byla dokončena v roce 2020. Požadavky na vysokou úroveň kvality jsou kladeny i na dodavatelský řetězec a distribuční síť. Být blízko zákazníkům, aby byla správně pochopena jejich přání a potřeby, vedlo společnost Pneumax k investici do sítě vlastněných poboček, kterých je nyní 23 a také do pečlivě vybraných distributorů. Jedná se o cestu neustálého růstu nejen v Itálii, ale i ve zbytku světa. Jako dosud poslední, ale velmi důležitá, byla v roce 2019 otevřena nová pobočka v USA.
V České republice a na Slovensku je od roku 2006 reprezentantem Pneumaxu firma PNEUMAX Automation s.r.o. se sídlem v Opavě, která nabízí kompletní sortiment mateřské firmy, ale i jiných italských výrobců např. firem Procom a Elettrotec. Kromě nabídky pneumatických prvků poskytujeme i kompletní servis, který zahrnuje poradenství, návrhy pneumatických systémů dle požadavků zákazníků a účast při montáži. Tato služba je realizována prostřednictvím kvalifikovaných a odborně zdatných pracovníků centrály i obchodních zástupců, pracujících v jednotlivých regionech obou republik.
Mezi nejnovější výrobky firmy Pneumax v oblasti průmyslové automatizace patří solenoidové ventily série 3000, pro samostatnou montáž i pro montáž ventilových terminálů, které jsou schopny pracovat s tlaky od vakua až po 10 bar. Podobně jako předchozí řadu terminálů OPTYMA je možné použít novou sérii s nejběžnějšími protokoly (např. EtherNet, Profinet, atd.). Díky investici v posledních letech nabízí Pneumax i elektrické válce a elektromechanické lineární pohony.
V oblasti automatizace procesů je nyní dostupná řada prvků z nerezové oceli a hliníku, vhodných pro aplikace se speciálními médii a ve specifických prostředích. Samozřejmostí jsou nejrůznější certifikáty těchto výrobků jako např. ATEX, EAC, NEPSI,SIL a další.
Obchodní jednotka AUTOMOTIVE pak nabízí řadu produktů určených pro automobilové výrobní linky se zvláštním zaměřením na aplikace zpracování plechu. Jedná se zejména o upínky, polohovací a upínací jednotky a rotační jednotky.
Z této řady nových investic je zřejmé, že nelehký rok 2020 rozvoj firmy Pneumax S.p.A. nezastavil, ale byl pro ni naopak v mnohém podnětem, výzvou a inspirací na další cestě k jejímu růstu.

„Obtíže často nutí obyčejné lidi k mimořádným výkonům – nikdy bychom neměli podceňovat schopnost lidí čelit výzvám." (Rossella Bottacini – generální ředitel společnosti PNEUMAX)

www.pneumaxsro.cz

Mezi nejnovější výrobky firmy Pneumax v oblasti průmyslové automatizace patří solenoidové ventily série 3000, pro samostatnou montáž i pro montáž ventilových terminálů, které jsou schopny pracovat s tlaky od vakua až po 10 bar. Podobně jako předchozí řadu terminálů OPTYMA je možné použít novou sérii s nejběžnějšími protokoly (např. EtherNet, Profinet, atd.). Díky investici v posledních letech nabízí Pneumax i elektrické válce a elektromechanické lineární pohony.
Conrad

Kalendář akcí

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
SIAF Guangzhou